„Avatar: Istota wody” w wersji cyfrowej już w marcu!

Kolejna część kultowego już filmu pt. „Avatar: Istota wody” schodzi z ekranów kin i powoli zbliża się na ekrany naszych telewizorów.

„Avatar: Istota wody” film
Walt Disney Company

Wreszcie wiemy, kiedy długo oczekiwana kontynuacja Avatara Jamesa Camerona zatytułowana Avatar: Istota wody (tyt. oryg. Avatar: The Way of Water) pojawi się na platformach cyfrowych. Epicki film science-fiction będzie można kupić 28 marca 2023 roku w serwisach oferujących filmy w wersji online, w tym na iTunesie. Edycje cyfrowe będą dostępne w jakości 4K Ultra HD z dźwiękiem Dolby Atmos.

Zobacz też: Film „Tetris” łączy prawdziwą historię z thrillerem retro

Oprócz cyfrowej wersji filmu, Avatar: Istota wody będzie zawierał ponad trzy godziny dodatkowej zawartości, odkrywającej świat Pandory i proces produkcyjny filmu. Najważniejsze to szczegółowe omówienie i informacje na temat technologii przechwytywania wydajności, kultury Na’vi, podwodnych ekosystemów Pandory, zawiłości projektowania dźwięku, zespołu efektów wizualnych Wētā FX, członków obsady, nowych postaci i filmu fabularnego skupiającego się na Spiderze (Jack Champion), młodym chłopcu, który chce być członkiem Na’vi. Dodatkowa zawartość może się różnić w zależności od sprzedawców cyfrowych i kraju.

Produkcja 20th Century Studios i Lightstorm Entertainment właśnie schodzi z kin i zalicza rekordy. Od czasu premiery w grudniu zeszłego roku, Avatar: Istota wody stał się trzecim najbardziej dochodowym filmem wszechczasów, z globalnym kasowym dochodem przekraczającym 2,2 miliarda dolarów.

Film jest także dziewiątym najbardziej dochodowym filmem wszechczasów z 670 milionami dolarów i wkrótce ma przebić Titanica Camerona (674 miliony dolarów), walcząc o ósme miejsce.

Avatar: Istota wody zdobył cztery nominacje do Oscara, w tym za najlepszy obraz, najlepsze efekty wizualne, najlepszą scenografię i najlepszy dźwięk.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Variety