Outlook na komputery Mac od teraz za darmo!

Użytkownicy Maców mogą teraz bezpłatnie korzystać z programu Outlook pod systemem macOS. Nie potrzebna już subskrypcja Microsoft 365 ani licencji Office.

Outlook dla komputerów Mac za darmo

Firma Microsoft udostępniła swój program pocztowy Outlook dla komputerów Mac za darmo. Outlook jest teraz dostępny bezpłatnie w sklepie z aplikacjami Apple Mac App Store i nie potrzebujesz już subskrypcji Microsoft 365 ani licencji Office, aby z niego korzystać. To zaskakujące posunięcie, które zbiega się z naciskiem Microsoftu, aby jego klient poczty e-mail Outlook na komputery z systemem Windows był bardziej oparty na sieci.

Sprawdź też: 10 najpopularniejszych usług e-mail na świecie (kwiecień 2019)

Outlook dla komputerów Mac obejmuje obsługę kont: Outlook.com, Gmail, iCloud, Yahoo i dowolnego dostawcy poczty e-mail obsługującego protokół IMAP. Firma Microsoft przeprojektowała swojego klienta poczty e-mail dla komputerów Mac w 2020 roku, wprowadzając interfejs użytkownika zoptymalizowany pod kątem najnowszych zmian w projekcie Apple’a pod systemem macOS.

Outlook dla komputerów Mac jest również zoptymalizowany pod kątem układów M1 i M2 oraz posiada widżet macOS do wpisów kalendarza i natywną obsługę centrum powiadomień. Program Outlook dla komputerów Mac obsługuje również przekazywanie do systemu iOS, dzięki czemu możesz wznowić przerwane zadania między urządzeniami z systemem iOS i komputerami Mac.

Microsoft wkrótce doda również opcję podglądu paska menu, aby szybko zobaczyć wpisy kalendarza w głównej aplikacji Outlook dla komputerów Mac. Producent oprogramowania planuje również wspierać tryb skupienia Apple Focus za pomocą nowych profili programu Outlook, które pojawią się wkrótce.

Tryby skupienia w programie Outlook pod systemem macOS
Tryby skupienia w programie Outlook pod systemem macOS

Posunięcie Microsoftu, aby Outlook dla komputerów Mac był bezpłatny, następuje w momencie, gdy firma jest w trakcie przebudowywania aplikacji Outlook dla systemu Windows. Firma Microsoft od prawie roku testuje nową wersję programu Outlook online, planując połączenie aplikacji Poczta systemu Windows i programu Outlook dla systemu Windows w jednym kliencie poczty e-mail.

Nowa aplikacja „One Outlook” to zasadniczo Outlook.com jako Progressive Web App (PWA). Podobnie jak Outlook dla komputerów Mac, ten nowy klient będzie również bezpłatny (podobnie jak Poczta dla systemu Windows) i będzie obsługiwał różnych dostawców poczty e-mail.

Widżety programu Outlook pod systemem macOS
Widżety programu Outlook pod systemem macOS

Firma wyjasniła, że nie planuje aktualizacji programu Outlook dla komputerów Mac do progresywnej aplikacji internetowej. Według Michaela Palermiti, kierownika grupy produktów partnerów programu Outlook: „Nowy program Outlook dla komputerów Mac to natywna aplikacja dla systemu macOS. Microsoft planuje nadal tworzyć i utrzymywać najlepsze w swojej klasie aplikacje natywne dla systemów macOS i iOS. Żadne Progressive Web Apps (PWA) nie są planowane dla Outlooka na systemy macOS”.

Nie oznacza to, że firma wkrótce nie będzie aktualizowała wersji na MAca „Jest jeszcze więcej do zrobienia i wiele innych funkcji, które z radością wprowadzamy do programu Outlook dla komputerów Mac” — mówi Jeremy Perdue, menedżer produktu programu Outlook dla komputerów Mac. „Przebudowujemy program Outlook dla komputerów Mac od podstaw, aby był szybszy, bardziej niezawodny i był programem dla wszystkich”.

Pobierz bezpłatnie program Microsoft Outlook ze sklepu Mac App Store:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Microsoft | The Verge