Apple wydało drugie uaktualnienie iOS/iPadOS Security Response 16.4 (b)

W poniedziałek firma Apple opublikowała drugi test systemu błyskawicznej aktualizacji zabezpieczeń iOS i iPadOS Security Response 16.4 (b).

Security Response iPadOS 16.4 (b)

Firma Apple planuje korzystać z błyskawicznych aktualizacji Security Response, aby szybko dystrybuować i naprawiać luki w zabezpieczeniach systemów operacyjnych aktywnie wykorzystywane przez hakerów. Jest to druga aktualizacja dla testerów beta systemów iOS 16.4 i iPadOS 16.4. Apple wypuściło pierwszą błyskawiczną aktualizację oznaczoną 16.4 (a) zaledwie pięć dni temu.

Sprawdź też: iOS 16.4 Public Beta 1 już można pobierać!

Użytkownicy mogą zainstalować aktualizację przechodząc do aplikacji UstawieniaOgólneUaktualnienia i wyszukać iOS Security Response 16.4 (b). Apple prawdopodobnie nadal testuje funkcję błyskawicznych aktualizacji, dopóki nie uzna, że system jest idealny do oficjalnych wydań. Możliwe jest przywrócenie poprzedniej wersji iOS/iPadOS dla użytkowników, którzy uruchomili aktualizację Rapid Security Response i mają problemy.

Obecnie firma testuje kolejne wersje swoich systemów operacyjnych, a wszystkie powinny pojawić się w ciągu najbliższego miesiąca.

Apple wydało w poniedziałek także aktualizację tvOS 16.3.3, która rozwiązuje problem polegający na tym, że dla Apple TV 4K (3. generacji) pilot Siri może przestać odpowiadać na polecenia.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple