Moonside Neon Crystal Cube na nowo definiuje inteligentną lampę

Pierwsza na świecie inteligentna lampa z dynamicznymi efektami świetlnymi 3D, systemem modułowym, połączeniem z inteligentnym domem i nie tylko.

Moonside Neon Crystal Cube - inteligentna lampa
Moonside Neon Crystal Cube – programowalna inteligentna lampa

Patrzenie na światło emitowane przez Moonside Neon Crystal Cube to jak wpatrywanie się w prostokątny portal, który prowadzi do pryzmatycznego, psychodelicznego świata. Dzięki łącznie 172 niezależnym diodom LED z przodu i z tyłu Neon Crystal Cube świeci, tworząc jedne z najpiękniejszych przejść i wzorów, jakie możesz zobaczyć w lampce. Urządzenie stworzyli ludzie z hongkońskiego startupu Moonside (projektant ZK Wong), którzy zaprojektowali już kiedyś „lampę lawową na sterydach” – Moonside Neon Lighthouse. Emituje ona nastrojowe światło, które wypełnia pokój delikatnym strumieniem przenikających się kolorów.

To doskonały sposób, aby poczuć się zrelaksowanym i ostatecznie zasnąć, chociaż jednym z głównych problemów, jakie mieli użytkownicy Neon Lighthouse, jest fakt, że jest bardzo podatny na przypadkowe przewrócenie.

Jednak Moonside Neon Crystal Cube wydaje się rozwiązywać ten problem dzięki stabilnej, eleganckiej, prostokątnej konstrukcji… ale to nie jedyne ulepszenie. Neon Crystal Cube zaprojektowano również do tworzenia bardziej złożonych wzorów świetlnych, wykorzystując zarówno oświetlenie z przodu, jak i z tyłu.

Lampa reaguje na muzykę – ma cały szereg konfigurowalnych ustawień wstępnych i może być podłączona do wielu innych Neon Crystal Cube, aby stworzyć modułowy panel psychodelicznych pikseli. Reklamowana jako inteligentna lampa, Neon Crystal Cube integruje się z ekosystemem inteligentnego domu, oferując kompatybilność z Aleax, Google Home, IFTTT, a nawet z uniwersalnym protokołem Matter.

Dynamiczny kąt świecenia 360 stopni — brak ciemnych plam dookoła

Neon Crystal Cube to czwarta z serii inteligentnych lamp LED firmy Moonside. Jej konstrukcja w kształcie cegły może oszukać przypadkowego obserwatora, ale wystarczy ją włączyć, a przedmiot ożywa, świecąc tęczą różnych, wiecznie zmieniających się kolorów, które są rozpraszane przez wewnętrzną warstwę, a następnie załamywane dzięki kryształowej płycie z przodu.

Kompozycje z lamp Moonside Neon Crystal Cube
Kompozycje z lamp Moonside Neon Crystal Cube

32 diody LED z tyłu urządzenia tworzą również efekt halo na ścianie tuż za nią, rozszerzając pokaz świetlny na ścianę, aby uzyskać maksymalny efekt.

Aplikacja Moonside Smart – ustawienia koloru i jasności każdego pojedynczego piksela LED

Lampą można sterować za pomocą dołączonego pilota lub za pomocą aplikacji mobilnej, która umożliwia wybieranie kolorów, tworzenie własnych niestandardowych wzorów lub zanurzanie się w obszernym katalogu ustawień wstępnych zespołu Moonside…

Moonside Smart App: Personalizacja światła, Adaptive Sensor i Dynamic Effects
Moonside Smart App: Personalizacja światła, Adaptive Sensor i Dynamic Effects

Neon Crystal Cube można podłączyć do sieci inteligentnego domu, aby synchronizować ją z rutyną przed snem, budzikiem lub jeszcze lepiej z aplikacją muzyczną. Wbudowany mikrofon zamienia Neon Crystal Cube w osobisty wizualizator, który reaguje na odtwarzaną muzykę, tworząc efekty świetlne dopasowane do gatunku i intensywności dźwięku, niezależnie od tego, czy jest to Beethoven, czy Boombox Cartel.

Moonside Smart App

Modułowa wymienna kryształowa osłona — zamienia inteligentną lampę w wyjątkowe dekoracyjne dzieło sztuki oświetleniowej

Najbardziej niedocenianą cechą Neon Crystal Cube jest jednak jego modułowy charakter, który działa zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Zasadniczo Neon Crystal Cube ma wymienne kryształowe osłony, które pomagają inaczej załamywać światło.

Możesz zamontować płaskie, karbowane, żebrowane lub pofałdowane osłony kryształowe, a wszystkie one inaczej załamują diody LED, tworząc nowe wzory światła. Zewnętrznie jednak modułowe podejście Neon Crystal Cube oznacza, że możesz połączyć ze sobą wiele jednostek, aby reagowały jako pojedynczy „organizm”.

Neon Crystal Cube pozwala układać i łączyć ze sobą wiele kostek, coś w rodzaju tworzenia własnej ściany z cegły LED. Możesz to zrobić, aby dopasować swoje wymagania dotyczące przestrzeni lub jeszcze lepiej, skoordynować oświetlenie między dwoma kostkami, aby stworzyć idealne tło do fotografii produktowej.

Konfigurowalne diody LED w Neon Crystal Cube są idealne do fotografii produktowej (a nawet do tworzenia wirusowych tiktoków) bez kosztownej konfiguracji oświetlenia.

Każda pojedyncza lampa Neon Crystal Cube kosztuje na Indiegogo ok. 350 zł, a zestaw dwóch lamp 670 zł. Neon Crystal Cube jest dostarczany z wybraną kryształową osłoną (jako dodatek możesz pobrać dodatkowe osłony teksturowane) wraz z kablem zasilającym, inteligentnym kontrolerem i ściereczką z mikrofibry do czyszczenia. Aplikacja jest całkowicie darmowa i można ją zainstalować na urządzeniach z Androidem i iOS.

Moonside Neon Crystal Cube - Co w opakowaniu?
Co w opakowaniu?

160 programowalnych diod LED — zamieniają światło w żywy ekran z niekończącymi się animowanymi efektami świetlnymi

To, co naprawdę wyróżnia Neon Crystal Cube (i wszystkie produkty Moonside), to to, jak niezwykle wyglądają, gdy świecą. Większość inteligentnych żarówek nie jest dostarczana z indywidualnie programowanymi diodami LED, ale to naprawdę wydaje się być najbardziej imponującą cechą Neon Cube.

Cały panel świeci gradientami, które wyglądają zupełnie nierealistycznie, a teraz dzięki wbudowanemu podświetleniu i modułowości można praktycznie zaprojektować własną żywą, inteligentną lampę, aby rozjaśnić swoją przestrzeń, tym bardziej, jeśli jesteś graczem, streamerem lub vlogerem.

Kompozycja trzech Moonside Neon Crystal Cube
Kompozycja trzech Moonside Neon Crystal Cube

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Moonside | Yanko Design