Baby Yoda (Grogu) robi dym w Google’u!

Baby Yoda (AKA Grogu) używa mocy, by zrobić trochę bałaganu w wyszukiwarce Google – to najnowszy easter egg na urządzeniach mobilnych.

Easter egg z Baby Yodą w wyszukiwarce Google
Easter egg z Baby Yodą w wyszukiwarce Google

Zarówno użytkownicy Androida, jak i iPhone’ów i iPadów mogą wywołać najnowszy easter egg (ukrytą funkcję) w wyszukiwarce internetowej Google. Wystarczy otworzyć aplikacje mobilną Google lub stronę internetową wyszukiwarki w przeglądarce mobilnej i wyszukać hasło „The Mandalorian” lub „Grogu” – postać Baby Yody z serialu należącego do sagi Gwiezdnych Wojen. Gdy pojawią się wyniki wyszukiwania, spójrz w prawy dolny róg ekranu, a zobaczysz Baby Yodę (Grogu) patrzącego na wyniki wyszukiwania.

Może Ci się spodobać także: Baby Yoda (Grogu) w 3D w Twoim pokoju!

Gdy zobaczysz niebieską strzałkę nad Grogu, dotknij postaci. Używając swojej mocy, Baby Yoda powoduje, że pozioma karuzela zawierająca podgląd „The Mandalorian” rozbija się o ziemię. Buuum! Moc jest zdecydowanie silna w tym przypadku. A kiedy niebieska strzałka pojawi się ponownie, ponownie dotknij Grogu i tym razem reszta wyników wyszukiwania rozsypie się po ekranie.

Easter eggz Baby Yodą mogą zobaczyć użytkownicy Androida i iOS-a w wyszukiwarce Google – Baby Yoda używa Mocy, by narobic małego bałaganu w wynikach wyszukiwania Google – na szczęście miesza tylko w interfejsie, nie w trafności wyszukiwania :)

Ten easter egg będzie działać na dwóch głównych platformach mobilnych (przepraszam użytkowników Huawei, trzeciego co do wielkości mobilnego systemu operacyjnego – tu nie ma Grogu…), ale będzie również działać na komputerze stacjonarnym.

Pod systemem Android 13 jest jeszcze jeden ukryty skarb. Przejdź do Ustawienia Informacje o telefonieWersja Androida. Spowoduje to przejście do ekranu Informacje o telefonie. Stuknij w „Wersja Androida”, aż na wyświetlaczu pojawi się zegar analogowy.

Easter Egg z Baby Yodą w wyszukiwarce Google (przed użyciem mocy)Easter Egg z Baby Yodą w wyszukiwarce Google (po użyciu mocy)
Easter Egg z Baby Yodą w wyszukiwarce Google — przed (po lewej) i po (po prawej) użyciu mocy

Ustaw wskazówki zegara na godzinę 13:00 (czyli 1300 – 13. Android – 13. Rozumiesz?), a zegar zmieni się w znaczek Androida 13 otoczony losowymi emotikonami. Naciśnij i przytrzymaj wyświetlacz, aby przejść do innego emotikonu.

Ale dla fanów Gwiezdnych Wojen easter egg z Baby Yodą jest o wiele fajniejsze. A mówiąc o Grogu, trzeci sezon serialu „The Mandalorian” jest już dostępny na Disney+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | PhoneArena | Disney+