W 2022 roku Netflix odpowiadał za największy ruch w internecie

Serwis Netflix odpowiadał za 15% globalnego ruchu internetowego w minionym roku, tym samym plasując się na pierwszym miejscu w tym rankingu.

Ruch internetowy generowany przez platformy/serwisy internetowe w 2022 roku
Ruch internetowy generowany przez platformy/serwisy internetowe w 2022 roku

Nowy raport firmy Sandvine wskazuje aplikacje internetowe odpowiedzialne za największy ruch internetowy na świecie w 2022 roku. Nie jest niespodzianką, że najwięcej danych pobieramy z popularnych usług przesyłania strumieniowego, a Netflix odpowiada za najwięcej megabajtów z 14,9 proc. udziałem na całym świecie. Podobny udział Netflix miał 5 lat temu– w 2018 roku, z tą różnicą, że teraz serwis musi dzielić się udziałem ze znacznie większą konkurencją serwisów streamingowych.

Sprawdź też: YouTube odpowiada za 37% całego ruchu mobilnego (2/2019)

Według danych z 2019 roku, serwis YouTube generował wówczas 37 proc. ruchu mobilnego a aplikacja mobilna Netflixa ok. 2,4 proc. W zestawieniu przedstawionych na dzisiejszej grafice wzięto pod uwagę cały ruch internetowy (zarówno mobilny jak i stacjonarny).

Jeśli chodzi o cały ruch internetowy na świecie, to YouTube nie jest zbyt daleko w tyle z 11,4 proc. udziału. Dalej, ale wciąż ze znacznym udziałem, Amazon Prime Video odpowiada za 3,7 proc., a trochę dalej wkładu strumieniowego przesyłania wideo dokłada Disney + z 4,5 proc.

Media społecznościowe i gry to inne wyróżniające się kategorie, a TikTok, Facebook, Playstation i Xbox generowały także bardzo duże ilości globalnego ruchu (downstream) w 2022 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Statista