Smartfon realme GT3 z błyskawicznym ładowaniem 240 W zaprezentowany na MWC 2023

Globalna premiera realme GT3 na targach MWC 2023 – smartfon z błyskawicznym ładowaniem 240W zaprezentowany w Barcelonie.

Modzi ludzie korzystający ze smartfonów realme GT3

Podczas targów Mobile World Congress 2023 w Barcelonie odbyła się globalna premiera najnowszego smartfona realme GT3, który wyróżnia się technologią ładowania o mocy 240 W, która zapewnia możliwość pełnego naładowania telefonu od 0 do 100% w niecałe 10 minut. Począwszy od pierwszej generacji, seria realme GT, oferuje najbardziej przełomowe innowacje technologiczne marki. Modele z serii GT Master zachwyciły rynek swoim wyjątkowym designem nawiązującym do wzornictwa walizki podróżnej.

Przeczytaj też: Realme pracuje nad swoim klonem Dynamic Island

Zaprezentowane w 2022 roku flagowe modele z serii GT 2 były wyrazem dbałości o środowisko, przy jednoczesnym zapewnieniu konsumentom najlepszych podzespołów. Telefony z serii GT3 to stanowią kolejny etap obranej przez realme drogi – tym razem oferując błyskawiczne ładowanie.

Firma realme została założona w duchu Dare to Leap, a jej misją jest oferowanie konsumentom przełomowych technologii i unikalnego wzornictwa. Wchodząc w swój 5 rok, realme robi kolejny krok w kierunku wyznaczania trendów oraz wzmacnia swoją obecność w świadomości młodych konsumentów.

– powiedział podczas globalnej premiery Chase Xu, wiceprezes marki realme

240W: Najwyższy na świecie standard ładowania

Dzięki przełomowej mocy 240W, realme GT3 oferuje najszybszą moc ładowania w komercyjnie dostępnych smartfonach. Naładowanie najnowszego smartfona realme od 0 do 20% pojemności baterii zajmuje tylko 80 sekund. Pełne naładowanie baterii pojemności 4600 mAh trwa tylko 9 minut i 30 sekund.

Innowacje w dziedzinie baterii i ładowania

Jako pierwsza marka w branży, która masowo produkuje smartfon o szybkim ładowaniu 240W, realme zadbało o każdy szczegół i element tej technologii – od bezpieczeństwa ładowania, przez żywotność baterii, po kompatybilność akcesoriów. 

Dziewczyna robiąca zdjęcie smartfonem realme GT3

realme GT3 posiada trzy maksymalnie rozbudowane chipsety, które ładują się jednocześnie, co skutkuje zwiększoną o 98,5% wydajnością transferu podczas ładowania. Smartfon jest dostarczany z niestandardowym kablem ładującym 12A, który umożliwia korzystanie z technologii najszybszego ładowania na rynku. Rozwiązanie jakim jest podwójne ładowanie GaN, która obejmuje końcowy chipset GaN zarówno w telefonie, jak i w adapterze sprawia, że kostka ładująca jest mniejsza niż adapterach o mocy 150W.

Jednym z najtrudniejszych wyzwań w przypadku ładowania o dużej mocy jest kontrola temperatury. realme GT3 został wyposażony w system chłodzenia cieczą VC o powierzchni 6580 mm2, który pokrywa 61,5% baterii i zapewnia skuteczne odprowadzanie ciepła. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo ładowania, nowy smartfon marki zawiera ognioodporną konstrukcję PS3, 13 czujników temperatury oraz 60 warstw zabezpieczeń. TÜV Rheinland przyznał również realme GT3 – jako pierwszemu w branży smartfonowi z mocą ładowania 200 W (lub wyżej) – certyfikat bezpiecznego systemu szybkiego ładowania.

Na uwagę zasługuje fakt, że zgodnie z wewnętrznymi testami laboratoryjnymi, realme GT3 gwarantuje 80% żywotności po ponad 1600 cyklach ładowania. Smartfon wykorzystuje również inteligentne ładowanie, które wykrywa status urządzenia i przełącza stan ładowania na tryb podróży, tryb uśpienia lub tryb samochodowy. Dzięki temu urządzenie pomaga zachować zdrowie baterii i uniknąć jej przeładowania.

Interakcja ze smarfonem na nowo

realme GT3 posiada półprzezroczyste okno obok modułu aparatu. Użytkownicy znajdą w nim polerowane deko procesora, chipset NFC oraz innowacyjny Pulse Interface System z pierścieniem oświetlenia RGB w kształcie litery C.

realme GT3 (czarny i biały)

Czerpiąc inspirację z telefonów dla graczy, Pulse Interface Design w realme GT3 wyświetla różne efekty świetlne w zależności od stanu telefonu. Na przykład, gdy telefon jest naładowany w 20%, wyświetli czerwony efekt oddychającego światła; gdy jest naładowany w przedziale 21%-99%, wyświetli fioletowy efekt; a gdy jest w pełni naładowany, fioletowe światło będzie zawsze włączone. W momencie połączenia przychodzącego oświetlenie szybko miga.

Podczas odbierania powiadomień, system oświetlenia wyświetla biały kolor. 10-sekundowe odliczanie przed zrobieniem zdjęcia z opcją samowyzwalacza, sprawia, że telefon wyświetli niebieski, biały i pomarańczowy kolor.

Co więcej, system interfejsu Pulse można w dużym stopniu spersonalizować. Użytkownicy mogą wybierać spośród 25 odcieni kolorów, 2 typów rytmu i 5 trybów szybkości oświetlenia.

Najnowszy smartfon marki wyposażono w procesor Snapdragon 8+ 5G 4 nm, ekran Ultra AMOLED 144Hz o przekątnej 6,74”, a także w system obiektywów – przedni 50 MP z matrycą Sony IMX890 OIS oraz przedni aparat 16 MP. Waga realme GT3 to zaledwie 199 g. Urządzenie działa na bazie systemu Android 13 wraz z nakładką realme UI 4.0.

Od popularyzatora do lidera branży

W oparciu o najnowszy raport ośrodka Counterpoint, realme wiedzie prym w sferze innowacji związanych z szybkim ładowaniem. Marka po raz pierwszy wprowadza takie rozwiązanie w smartfonach w przedziale cenowym poniżej 150 dolarów. realme nieustannie realizuje komercjalizację innowacji w technologii szybkiego ładowania smartfonów.

realme GT3 (czarny i biały)

W 2020 roku, modelem realme X7, firmie udało się dostarczyć technologię ładowania 65W, dzięki czemu szybkie ładowanie stało się bardziej dostępne dla szerszej grupy konsumentów. Kolejnym przełomem był smartfon realme GT NEO 3 150W, który w połowie roku 2022 umożliwił użytkownikom naładowanie 50% baterii urządzenia zaledwie w 5 minut

realme GT3 - smartfon ładowany 240 W z 2023 r.

Cena

realme GT3 będzie dostępny w wybranych krajach w różnych wariantach pojemności ROM i RAM:  8+128GB, 12+256GB, 16+256GB, 16+512GB oraz 16+1T, a globalna rekomendowana cena detaliczna zaczyna się od 649 USD.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: realme