Nowa usługa Winamp Fanzone od 15 kwietnia 2023 roku

Winamp ponownie zmienia branżę muzyczną, tym razem udostępniając własny serwis streamingowy Fanzone.

Winamp Fanzone Beta

Llama Group przedstawiła dzisiaj postępy poczynione we wdrażaniu nowej wersji platformy muzycznej Winamp. Jego premiera będzie miała zasięg globalny, z otwarciem dla artystów od 15 marca, zanim dostęp zostanie otwarty dla publiczności na całym świecie od 15 kwietnia. W drugim kwartale wiele nowych usług będzie stopniowo udostępnianych.

Zobacz też: Po 4 latach pojawia się WinAMP 5.9

Po dwóch latach znaczących inwestycji, Winamp jest teraz gotowy na wielki powrót z ambicją zrewolucjonizowania relacji między artystami i fanami oraz stworzenia nowych źródeł przychodów dla artystów. Winamp wstrząsnął światem muzyki dominując na początku XXI wieku dzięki kultowemu odtwarzaczowi komputerowemu, z którego nadal korzystają 83 miliony słuchaczy na całym świecie.

W dobie muzycznych platform streamingowych, Winamp jest gotowy do rozwiązania jednego z najbardziej palących problemów w muzycznym świecie: godziwej rekompensaty dla artystów.

Podczas gdy platformy streamingowe ułatwiły artystom dotarcie do szerszej publiczności, ich przychody z tych usług są żałosne. Rewolucja przesyłania strumieniowego, która tak wiele obiecywała, pozostawiła wielu artystów bez godziwej zapłaty. Brakuje im kontroli nad tym, jak ich muzyka jest prezentowana i sprzedawana.

– powiedział Alexandre Saboundjian, założyciel i dyrektor generalny LLama Group

Winamp „następnej generacji” zaoferuje nową, silną odpowiedź na potrzebę widoczności i sprawiedliwego wynagrodzenia, jednocześnie odpowiadając na rosnące wymagania fanów poszukujących lepszego kontaktu z artystami.

Serce nowego Winampa znajdzie się teraz w Fanzone – przestrzeni, która zaoferuje artystom szansę na skorzystanie z nowych i uczciwych źródeł przychodów. Twórcy będą mogli wdrożyć subskrypcje specjalnie dla swoich fanów, z niestandardowymi progami i cenami.

Począwszy od 15 marca 2023 roku artyści będą mieli miesiąc na stworzenie i skonfigurowanie swoich profili i poziomów subskrypcji, zanim platforma zostanie otwarta dla słuchaczy i fanów 15 kwietnia 2023 roku.

Winamp Fanzone - mobile app
Winamp Fanzone – aplikacja mobilna

Fani będą mogli bezpośrednio wspierać swoich ulubionych artystów, otrzymując jednocześnie dostęp do ekskluzywnych treści w usłudze Winamp Fanzone. Przestrzeń ta zostanie osadzona w nowym odtwarzaczu, który również zapewni każdemu użytkownikowi wyjątkowe, płynne wrażenia, jednocześnie agregując na jednej platformie wszystkie treści audio: muzykę, podcasty, radia, audiobooki… Ponadto nowe wersje playera Winampa będą wkrótce dostępne na urządzenia z systemami Android i iOS, przeglądarki internetowe i Windowsa.

1 mln artystów i uczciwość w centrum modelu biznesowego nowej platformy Winamp Fanzone

W ten sposób artyści będą mogli odzyskać kontrolę nad swoją twórczością i skorzystać, poza dodatkowymi abonamentami dla swoich fanom, z dodatkowych usług, które zostaną udostępnione przed końcem czerwca. Beda to między innymi:

  • dystrybucja cyfrowa, zarządzanie prawami autorskimi (poprzez siostrzaną firmę Winampa Bridger),
  • licencjonowanie (do synchronizacji i innych celów komercyjnych),
  • a także rynek NFT z określonymi umowami Winamp Original.
Winamp Fanzone – screen z przykładowymi subskrypcjami
Winamp Fanzone – screen z przykładowymi subskrypcjami

Winamp zapewni kompletne rozwiązanie potrzebne dla współczesnych artystów w zakresie monetyzacji i zarządzania ich treścią.

Naszym celem w przypadku Winampa i Fanzone jest udostepnianie muzyki poprzez: pasję jej największych fanów, podsycanie miłości oddanych fanów do ich ulubionych artystów, ekskluzywne treści, doświadczenia i członkostwo, jednocześnie umożliwiając artystom omijanie branżowych gigantów i tworzenie muzyki na własnych zasadach.

— oświadczył Mathieu Gheysen, dyrektor generalny Winampa
Winamp Fanzone - player na komputery
Winamp Fanzone – player na komputery

Jedną z głównych zasad nowego Winampa jest uczciwość i zgodnie z tą wartością Winamp oferuje artystom model przychodów, który ma działać na ich korzyść. W Fanzone twórcy otrzymają 85% udziału w przychodach generowanych z ich fanowskich subskrypcji (treści na wyłączność, prawa autorskie, licencje, NFT). Atrakcyjność tego niezrównanego modelu powinna pozwolić na zgromadzenie miliona artystów.

Alexandre Saboundjian dodaje: U podstaw Winampa zawsze leżała kreatywność i ułatwianie dystrybucji. Chcemy dotrzeć do miliona artystów za pomocą sprawiedliwego ekosystemu, z którego korzystają wszyscy. Dziś przechodzimy nowy etap.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie usługi winamp.com/fanzone.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Winamp | Llama Group