„Dead Ringers” Amazonu wygląda bardziej przerażająco niż oryginał z 1988 roku

Serwis Prime Video udostępnił zwiastun swojej adaptacji telewizyjnej horroru Dead Ringers z Rachel Weisz w roli głównej.

„Dead Ringers” Amazon Prime Video (2023)

Oparta na wspomnianym thrillerze psychologicznym Dead Ringers (pol. Nierozłączne) Davida Cronenberga z Jeremym Ironsem w roli głównej, ta nowa interpretacja showrunnerki Alice Birch (Normal People, Sukcesja) przedstawia Rachel Weisz wcielającą się w podwójną identycznych bliźniaczych ginekologów Elliotta i Beverly Mantle, choć w tej adaptacji są to kobiety. Zarówno oryginalny film jak i nowa wersja serialowa powstały na podstawie powieści Twins Jacka Geaslanda i Bari Wood.

Sprawdź też: „Puchatek: Krew i miód” to niezbyt słodki slasher…

Krótka zapowiedź, z grającym w tle singla Blondie pt. Heart of Glass z 1979 roku, pokazuje tylko półminutowe spojrzenie na Weisz jako Elliot i Beverly, siedzących obok siebie, ubranych w czerwone fartuchy chirurgiczne – które pamiętamy z filmu Cronenberga.

Nie jest do końca jasne, która z dwóch postaci granych przez Weisz jest którą z rodzeństwa bliźniaczek Mantle, ale biorąc pod uwagę to co już wiemy z oryginału, ta po lewej to prawdopodobnie Elliot, wyglądająca spokojnie z ręką spoczywającą delikatnie na brzuchu (który wydaje się być ciążą), podczas gdy ta po prawej to Beverly — wyraźnie rozczochrana, z twarzą i rękami umazanymi krwią.

„Radykalizm zawsze zaczyna się od czegoś małego” (oryg. Radicalism always begins with something small) — mówi Weisz w kolejnym ujęciu, na którym Elliot i Beverly patrzą przez okno na niemowlę w łóżeczku. Ubrane są w identyczny biały fartuch lekarski i czerwony podkoszulek. Już po tym stosunkowo krótkim zwiastunie widać, że tytuł jest bardzo mroczny i będzie się czego bać!

W filmie Cronenberga katalizatorem katastrofalnego w skutkach konfliktu bliźniaków, a następnie spirali prowadzącej do gwałtownych, mizoginistycznych, paranoicznych urojeń, jest zauroczenie Beverly’ego Claire Niveau (Geneviève Bujold), piękną aktorką zmagającą się z bezpłodnością, która zwraca się o pomoc do rodzeństwa Mantle.

Czy to możliwe, że źródłem rozłamu w tej nowej adaptacji jest jakiś fatalny romans lub nieporozumienie wynikające z pragnienia jednej z sióstr, aby mieć dziecko? Aby się o tym przekonać, będziemy musieli poczekać do kwietnia.

Premiera nowego serialu Dead Ringers (Nierozłaczne) planowana jest na 21 kwietnia 2023 roku w serwisie Amazon Prime Video.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Prime Video | Independent