Pierwszy zwiastun „Smoking Causes Coughing” prezentuję drużynę superbohaterów

Tobacco Force jest jak połączenie Avengersów z Power Rangersami – gdyby wszyscy byli francuskimi palaczami.

Pierwszy zwiastun „Smoking Causes Coughing” prezentuję drużynę superbohaterów

Wszyscy znamy Marvel Cinematic Universe, nowo zrestartowane uniwersum DC, a nawet o uniwersum Spider-Mana firmy Sony. Ale może, tylko może, pewnego dnia dostaniemy Tobacco Verse. Jeśli tak się stanie, wszystko zacznie się tutaj, wraz z wydaniem absurdalnej francuskiej komedii o superbohaterach Smoking Causes Coughing (tyt. oryg. Fumer Fait Tousser, pol. Palenie powoduje kaszel).

Przeczytaj też: Francuski dokument „On the Adamant” zdobył Złotego Niedźwiedzia na 73. Berlinale

Napisany i wyreżyserowany przez Quentina Dupieux, reżysera takich filmów jak Rubber and Wrong, Smoking Causes Coughing opowiada o elitarnej drużynie bojowników o nazwie Tobacco Force. Nazwani na cześć śmiercionośnych składników papierosów, są światowej sławy bohaterami, którzy podróżują po świecie, walcząc ze złoczyńcami.

Bardzo dziwny, bardzo obrzydliwy zwiastun nie do końca wszystko wyjaśnia, ale większość filmu nie jest walką Tobacco Force z przestępczością. Ale co więcej, jest to film antologiczny, w którym każdy członek zespołu próbuje prześcignąć innych, opowiadając przerażające historie. Tylko, że te historie nie są straszne. Są po prostu bardzo, bardzo dziwne.

Film został wyemitowany podczas Fantastic Fest i chociaż w tamtym czasie nie miał on premiery w USA, już 31 marca 2023 roku ma trafić do kin i serwisów streamingowych.

Jest to mimo wszystko absurdalna komedia, która wykorzystuje superbohaterów jw swojej fabule, ale nigdy nie jest nudna ani przewidywalna. W rzeczywistości wiele osób się po prostu trochę pośmieje. Warto wypożyczyć lub obejrzeć, jeśli lubisz takie eksperymenty jak The Boys.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Gizmodo