Aplikacja „Phone Link”umożliwia teraz korzystanie z iMessage pod Windowsem

„Phone Link” wreszcie obsługuje urządzenia z systemem iOS i umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości oraz połączeń na urządzeniu z systemem Windows.

Phone Link z obsługą wiadomości z iPhone'a

Firma Microsoft zapewnia od teraz dostęp do wiadomości iMessage z iPhone’a pod systemem Windows za pośrednictwem aplikacji Phone Link. Podgląd zaktualizowanej aplikacji jest dostępny dla niejawnych testerów systemu Windows już od dzisiaj. Aplikacja Phone Link pozwala użytkownikom iPhone’a połączyć swoje urządzenia z laptopem lub komputerem PC z systemem Windows, a wraz z aktualizacją pozwala użytkownikom iPhone’a wysyłać i odbierać wiadomości za pośrednictwem iMessage, wykonywać i odbierać połączenia głosowe oraz wyświetlać powiadomienia z telefonu pod systemem Windows 11.

Zobacz też: ChatGPT jest już dostępny w aplikacjach Microsoftu na iPhonie

Microsoft używa Bluetooth do łączenia urządzeń Windows z iPhone’ami, przekazując polecenia i wiadomości do aplikacji Wiadomości na iPhonie (iMessage). Oznacza to, że będziesz mógł wysyłać wiadomości do kontaktów, które również mają iPhone’y, bezpośrednio z komputera, ale są pewne ograniczenia.

Za pośrednictwem aplikacji na PC Nie będziesz mieć jednak możliwości wysyłania zdjęć w wiadomościach ani uczestniczenia w wiadomościach grupowych. Jak widać na zrzucie ekranu aplikacji Phone Link, użytkownicy komputerów PC zobaczą swoje rozmowy iMessages w uproszczonej formie.

Nie zobaczysz również pełnej historii wiadomości w rozmowach, ponieważ zostaną wyświetlone tylko wiadomości wysłane lub odebrane za pomocą Phone Link. Microsoft nie używa również niebieskich ani zielonych bąbelków w Phone Link, ponieważ firma nie jest w stanie odróżnić standardowej wiadomości tekstowej od wiadomości wysłanej za pośrednictwem iMessage.

Integracja Phone Link dla urządzeń z systemem iOS jest podstawowa w porównaniu z tym, co firma oferuje w aplikacji dla telefonów z Androidem, ale Microsoft nigdy wcześniej nie obsługiwał wiadomości ani połączeń dla użytkowników iPhone’a, więc jest to krok we właściwym kierunku. Ponieważ Phone Link jest dołączony do systemu Windows 11, jest również natywny w porównaniu z alternatywnymi aplikacjami PC Link, które widzieliśmy od Intela, Della i innych firm.

Phone Link z obsługą wiadomości z iPhone'a
Proces konfiguracji Phone Link obejmuje teraz opcję iPhone’a.

To coś, co chcieliśmy zrobić od dawna. Wrażenia z Androidem są całkiem dobre i poczuliśmy, że musimy coś wydać [na iPhone’a] – powiedział Yusuf Mehdi, szef marketingu konsumenckiego Microsoftu, w wywiadzie dla The Verge.

Chociaż nie będzie żadnej integracji zdjęć w Phone Link, Microsoft już oferuje integrację zdjęć iCloud bezpośrednio w aplikacji Zdjęcia systemu Windows 11. Łatwo sobie wyobrazić, że może to również w przyszłości pojawić się w Phone Link. Nowa funkcja Phone Link pojawia się wraz z dużą nową aktualizacją systemu Windows 11, która obejmuje dodanie na pasku zadań wyszukiwarki Bing opartej na sztucznej inteligencji ChatGPT, funkcję nagrywania ekranu, lepsze optymalizacje dotykowe i nie tylko.

Jeśli chcesz przetestować nowe funkcje integracji z iPhone’ami, będzie ona dostępna dla niejawnych testerów systemu Windows w kanałach Dev, Beta i Release Preview, ale Microsoft rozpoczyna testy z „małym odsetkiem” testerów w tym tygodniu.

Z czasem zwiększymy dostępność wersji zapoznawczej dla większej liczby niejawnych testerów na podstawie opinii, które otrzymamy od pierwszej tury niejawnych testerów — informuje zespół Microsoft ds. systemu Windows we wpisie na swoim blogu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Microsoft | The Verge