Spotify zastępuje ikonę serca plusem

W aplikacji Spotify ikona z sercem ♡ (dodawanie do ulubionych) zostaje zastąpiona nowym i ulepszonym przyciskiem plusa w kółku ⊕.

Ikona plusa w kółku zamiast serca – dodawanie utworów do ulubionych w Spotify
Serce w aplikacji Spotify to teraz plus w kółku

Dotychczasowa ikona serca ♡ w aplikacji Spotify zmienia się teraz w przycisk plus w kółku ⊕, który umożliwia zapisywanie muzyki i dodawanie utworów do określonych list odtwarzania w bibliotece. Aplikacja do strumieniowego przesyłania muzyki ogłosiła zmianę w najnowszym wpisie na swoim blogu, zauważając, że teraz będziesz musiał raz stuknąć nową ikonę „plus”, aby zapisać utwór lub podcast w swojej bibliotece, a następnie stuknąć go ponownie, aby dodać go do określonej listy odtwarzania.

Przeczytaj też: DJ Spotify to oparta o sztuczną inteligencję niestandardowa playlista!

Niektórzy użytkownicy mają już widoczny nowy przycisk plusa ⊕ w swojej aplikacji, ponieważ wygląda na to, że Spotify testuje tę zmianę od końca zeszłego roku. Wcześniej w aplikacja Spotify w tym samym miejscu widoczna była ikona serca ♡, która oznaczała polubienie utworu i zapisanie go w bibliotece, a także oddzielny przycisk „dodaj do listy odtwarzania”, który ukrywał się w menu szaszłykowym ⋮ aplikacji (to z trzema kropkami).

Teraz wystarczy stuknij raz w ikonę, aby dodać utwór lub podcast do biblioteki, a następnie stuknąć ją ponownie, aby dodać określoną pozycję do listy odtwarzania.

Chociaż Spotify twierdzi, że zmiana powinna pomóc użytkownikom „zaoszczędzić czas” i ułatwić „dodawanie do wielu list odtwarzania naraz”, nie wiem jeszcze, czy jestem fanem tej zmiany – ale tylko z najdrobniejszych powodów. Serce ♡ jest uniwersalnym symbolem „Lubię to” i zmiana go na „plus” sprawia, że dla niektórych może wydawać się mniej intuicyjny.

Z drugiej zmiana tej funkcji wydaje się przydatnym dodatkiem dla każdego, kto chce szybko dodać muzykę do listy odtwarzania.

Działanie ikony z plusem w aplikacji Spotify
Działanie ikony z plusem w aplikacji Spotify

Jak zauważa Spotify, nowy przycisk z plusem pozwala nie tylko zapisywać utwory i podcasty w bibliotece lub innych listach odtwarzania, ale także umożliwia dodawanie całych albumów, list odtwarzania i audiobooków. Po zapisaniu treści przycisk zmieni się w zielony znacznik wyboru w kółku .

Nowa funkcja jest już wdrażana na całym świecie w aplikacjach na urządzenia z systemami Android i iOS i dotrze do wszystkich użytkowników Spotify w „nadchodzących tygodniach”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify | The Verge