ChatGPT jest już dostępny w aplikacjach Microsoftu na iPhonie

Dostęp do chatbota ChatGPT opartego o sztuczną inteligencję można teraz uzyskać bezpośrednio za pośrednictwem trzech firmowych aplikacjach Microsoftu na iPhone’a.

chatGPT w aplikacji Bing na iPada (iPadOS)
chatGPT w aplikacji Bing na iPada (iPadOS)

Początkowo usługa została uruchomiona w wyszukiwarce Bing w przeglądarkach internetowych na komputerach stacjonarnych. Wraz z pojawieniem się na bota wyszukiwania opartego o ChatGPT pod systemami iOS i iPadOS, jest on dostępny w aplikacjach mobilnych: Bing, Skype lub przeglądarce Edge. Aby rozpocząć rozmowę z chatbotem, użytkownicy mają możliwość mówienia zamiast zwykłego pisania.

Sprawdź też: Sztuczna inteligencja tak sobie wyobraża humanoidalną formę ChatGPT

Dostęp do nowego Binga można uzyskać z aplikacji mobilnej Bing, jednak nowi użytkownicy muszą dołączyć do listy oczekujących, aby uzyskać dostęp do tej funkcji. Po uzyskaniu dostępu możesz zadawać pytania chatbotowi w wyszukiwarce Bing w języku naturalnym (w tym w języku polskim).

Użytkownicy mogą również poprosić o sposób wyświetlania odpowiedzi, jako tekst, odpowiedzi uproszczone lub wypunktowane. ChatGPT w Bing rozumie również ponad 100 języków, więc można zadawać pytania głosowo.

Po zainstalowaniu przeglądarki Microsoft Edge na iPhonie lub iPadzie dostęp do chatbota Bing można uzyskać bezpośrednio z aplikacji. Firma Microsoft określa tę funkcję jako „drugiego pilota w internecie”.

Wreszcie, z nowym czatbotem wyszukiwarki Bing można rozmawiać bezpośrednio przez Skype’a. Chatbota można również dodać jako kontakt za pomocą polecenia @Bing, aby odpowiadał na pytania w czatach grupowych. Dzięki temu możliwe jest otrzymywanie odpowiedzi na pytania podczas komunikowania się z innymi przez Skype’a. Odpowiedzi są dostarczane bezpośrednio w rozmowie lub na czacie wideo.

Microsoft codziennie dodaje nowych użytkowników do nowej usługi Bing opartej o ChatGPT. Zarejestruj się w komputerowej wersji Bing lub w dowolnej z trzech aplikacji wymienionych powyżej. Wyszukiwanie za pomocą usługi Bing w aplikacji na iPhone’a pomaga przenieść swoją pozycję na liście oczekujących w celu szybszego dostępu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iPhoneFAQ | Microsoft