PULZE 2.0 to nowy podgrzewacz tytoniu dla dorosłych

Firma Imperial Tobacco wprowadza na polski rynek PULZE 2.0 – nowy gadżet do podgrzewania tytoniu dla dorosłych użytkowników.

PULZE 2.0 - podgrzewacz tytoniu

WAŻNE! Przypominamy, że opisane w tym artykule urządzenie służy do podgrzewania wyrobu tytoniowego, który powoduje uzależnienie i szkodzi zdrowiu! Produkt przeznaczony tylko dla osób pełnoletnich.

Produkt przeznaczony jest wyłącznie dla pełnoletnich użytkowników i jak informuje producent oparty jest na technologii, dzięki której emisja substancji toksycznych została zmniejszona o 96% w porównaniu do tradycyjnych papierosów. Do tej pory PULZE dostępne było w Czechach, Grecji, we Włoszech, Portugalii oraz na Węgrzech. Od 22 lutego 2023 roku, PULZE oraz wkłady do niego są dostępne w sprzedaży detalicznej również dla polskich konsumentów.

Przeczytaj także: Czy nowe technologie mogą pomóc rzucić palenie?

Kategoria tzw. podgrzewaczy tytoniu (ang. „heated tobacco” lub „heat not burn”), określana jest jako nowatorskie wyroby tytoniowe, to dynamicznie rozwijający się obszar w branży tytoniowej, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Obecnie, udział tych produktów w rodzimym rynku, w całkowitej konsumpcji wyrobów tytoniowych, wynosi 10% i stale wzrasta. 

Polska jako pierwszy kraj w regionie Europy Centralno-Wschodniej zaprezentuje konsumentom ulepszoną wersję urządzenia do podgrzewania tytoniu – PULZE 2.0.

Polska jest strategicznym rynkiem dla koncernu Imperial Brands, którego częścią jest nasza spółka. Inwestujemy nie tylko w nowoczesne fabryki oraz globalne centra usługw Polsce, ale także w innowacyjny produkt, który spełni oczekiwania polskich konsumentów. Rozszerzenie naszego portfolio i wprowadzenie do oferty produktu z kategorii podgrzewanego tytoniu jako alternatywy dla tradycyjnych papierosów to jasny przekaz, że konsekwentnie i pewnie realizujemy globalną strategię zdrowszej przyszłości.

mówi Andrzej Skowroński, członek zarządu, dyrektor Rynku Polska w Imperial Tobacco Polska SA

PULZE 2.0. opiera się na technologii podgrzewania tytoniu, według której zawartość wkładu podgrzewana jest do temperatury 315 lub 345 °C, czyli o ponad 550 °C mniej niż podczas spalania tradycyjnych papierosów. Dzięki temu emisja substancji toksycznych jest mniejsza o 96% (wg badań własnych Imperial Brands na temat mniejszej szkodliwości wyrobów podgrzewających tytoń).

W zależności od preferencji użytkownika, korzystając z PULZE można wybrać poziom intensywności smaku – łagodny lub intensywny. Po jednym ładowaniu, trwającym łącznie 85 minut, urządzenie pozwala na 25 kolejnych użyć po 5 minut każde, z dowolną liczbą zaciągnięć. Tym, co wyróżnia produkt Imperial Tobacco na rynku jest sposób podgrzewania tytoniu od wewnątrz, co skraca czas rozpoczęcia sesji do 20 sekund.

Funkcje podgrzewacza tytoniu PULZE 2.0
Funkcje podgrzewacza tytoniu PULZE 2.0

W Polsce dostępne są: urządzenie PULZE w trzech kolorach (głęboki brąz, miedziany i morski) oraz wkłady do podgrzewania w 10 wariantach smakowych (wkrótce dołączą do portfolio 2 kolejne).

Dystrybucja odbywa się stopniowo –  produkty można kupić m.in. w najpopularniejszych sieciach typu convenience, na stacjach benzynowych, w punktach oferujących prasę oraz specjalistycznych sklepach sprzedających wyroby tytoniowe. 

Ponadto, w związku z wprowadzeniem PULZE na rynek, Imperial Tobacco z myślą o wygodzie i potrzebie informacji konsumentów na temat nowego produktu, uruchomił wyspecjalizowany dział obsługi klienta dostępny pod numerem telefonu: 800 055 505.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacja prasowa Imperial Tabacco