Vivaldi 5.7 blokuje irytujące automatyczne odtwarzanie wideo

Najnowsza aktualizacja przeglądarki Vivaldi 5.7 posiada funkcję blokady automatycznie odtwarzanych filmów na stronach WWW oraz wprowadza kilka innych ulepszeń.

Vivaldi na Androida

Stworzona przez byłych deweloperów Opery przeglądarka internetowa Vivaldi jest jedną z najbogatszych w funkcje przeglądarek na Androida, jakie można obecnie wypróbować. Wraz z ostatnią aktualizacją z grudnia 2022 roku Vivaldi dodał dostęp do Mastodona jednym kliknięciem na pasku bocznym, dzięki czemu jest jedną z niewielu przeglądarek internetowych na Androida, które aktywnie wspierają zdecentralizowaną platformę mikroblogowania.

Przeczytaj też: Vivaldi 5.4 jest już dostępna dla użytkowników komputerów

Teraz Vivaldi powraca z kolejną ważną aktualizacją swojej przeglądarki z funkcją, która zatrzymuje automatyczne odtwarzanie nieznośnych automatycznie odtwarzanych filmów. Aktualizacja wprowadza również szybsze ładowanie i ulepszony interfejs użytkownika.

Automatycznie odtwarzane filmy są wszędzie w internecie i służą głównie do wyświetlania reklam czytelnikom. Poza tym, że są irytujące, filmy umieszczane są pomiędzy treściami, co przeszkadza w czytaniu. Funkcja blokowania autoodtwarzania w Vivaldi 5.7 jest domyślnie włączona, więc przeglądanie poprawi się, gdy tylko zaktualizujesz aplikację do najnowszej wersji.

Kolejną przydatną nowością w Vivaldi 5.7 jest odtwarzanie dźwięku w tle. Możesz zminimalizować przeglądarkę lub przełączyć sie na inną kartę, a dźwięk będzie nadal odtwarzany w tle. Jeśli więc nie chcesz płacić za YouTube Premium, ale chcesz cieszyć się odtwarzaniem dźwięku w tle, Vivaldi pomoże Ci to osiągnąć. Odtwarzanie dźwięku w tle jest domyślnie wyłączone i należy je włączyć w ustawieniach Vivaldi OgólneZezwól na odtwarzanie dźwięku w tle.

  • Vivaldi 5.7 na Androida – blokada autoodtwarzania wideo na stroach WWW
  • Vivaldi 5.7 na Androida - odtwarzanie dźwięku w tle

Dzięki ulepszeniom w kodzie przeglądarki Vivaldi, aplikacja ma teraz uruchamiać się szybciej, nawet jeśli mamy otwarte setki kart. Poprawiono także skalowanie i powiększanie interfejsu użytkownika, aby interfejs był bardziej skalowalny na urządzeniach o różnych rozmiarach.

Przeglądarka wyświetli teraz także przypomnienie o włączeniu funkcji synchronizacji w celu zsynchronizowania zakładek, haseł i historii między urządzeniami. Powiadomienie pojawi się przy trzecim uruchomieniu Vivaldi lub po 10 godzinach łącznego użytkowania.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Vivaldi | Android Police