DJ Spotify to oparta o sztuczną inteligencję niestandardowa playlista!

Firmowa funkcja „AI DJ in your pocket” wykorzystuje syntezator głosu, aby zapewnić spersonalizowane wrażenia podczas słuchania Spotify.

Spotify – Meet your DJ (AI)
DJ Spotify – AI DJ in your pocket

Usługa strumieniowego przesyłania muzyki Spotify wprowadziła nową funkcję – DJ Spotify „AI DJ in your pocket” – didżeja sterowanego przez sztuczną inteligencję, który zarządza i komentuje stale zmieniającą się spersonalizowaną listę odtwarzania. Spotify opisuje tę funkcję jako „DJ AI w Twojej kieszeni”, która „zna Ciebie i Twój gust muzyczny tak dobrze, że może wybrać, co dla Ciebie zagrać”.

Przeczytaj: 465 polskich artystów dołączyło do Spotify FRESH FINDS Polska

Na filmie promującym nową funkcję DJ AI dość dokładnie naśladuje prezentera radiowego, sprawiając wrażenie, że użytkownik będzie słuchał spersonalizowanej stacji radiowej. Sztuczna inteligencja może sypać ciekawostkami i komentarzami na temat wykonawcy lub odtwarzanego tytułu utworu, jednocześnie tworząc płynne przejścia między utworami. Użytkownicy mogą przekazywać opinie na temat odtwarzanych treści.

Lista odtwarzania jest nieskończona, ale użytkownicy Spotify mogą najwyraźniej przełączać gatunki lub wykonawców, naciskając przycisk DJ na ekranie. Na podstawie opinii Spotify planuje ulepszyć rekomendacje muzyczne, przeglądając najnowsze wydania i sugerując nowe treści, które mogą Ci się spodobać, a nawet wracając do starszych utworów, które już słyszałeś.

Sztucznie generowany głos DJ-a jest zasilany przez technologię mowy Sonatic AI – startup, który Spotify nabył w zeszłym roku. Według Spotify słowa DJ-a pochodziły z różnych źródeł, a szef ds. partnerstw kulturalnych w Spotify, Xavier „X” Jernigan, posłużył jako model głosu DJ-a.

DJ Spotify – AI DJ in your pocket
DJ Spotify – AI DJ in your pocket

Funkcja AI DJ in your pocket jest obecnie w fazie beta, a Spotify już zapowiedziało, że w przyszłości będzie sukcesywnie ulepszać tę technologię.

Film na YouTubie pokazuje tę funkcję w akcji:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify | SppGefahren