Amazon wydał Kindle Firmware 5.15.1.1

Nowa wersja oprogramowania Kindle Firmware 5.15.1.1 dla czytników e-booków firmy Amazon jest już dostępna do pobrania.

Amazon Kindle Firmware 5.15.1.1 (software)

Firma Amazon wydała dziś nowa wersję oprogramowania Kindle Firmware w wersji 5.15.1.1 dla swoich czytników Kindle. Jak wskazuje numer kompilacji jest to mała poprawka, która zalecana jest ze względu na wprowadzone poprawki błędów. Jest to też pierwsza w tym roku aktualizacja i pierwsza od września 2022 roku (pojawiła się wówczas wersja software’u w wersji 5.15.1), nie licząc wersji 5.16.1 wydanej w grudniu zeszłego roku dla czytnika Kindle Scribe.

Przeczytaj również: Usługa Send to Kindle działa teraz w przeglądarce

Uaktualnienie mogą pobrać posiadacze wybranych czytników Kindle począwszy od Kindle Paperwhite (od 7. do 11. gen.), Kindle Oasis (od 8. gen. do 10. gen.) oraz Kindle (od 8. gen. do 11. gen.).

Z oficjalnego opisu dziennika zmian wynika, że Kindle Firmware 5.15.1.1 wprowadza ulepszenia wydajności, poprawki błędów i inne ogólne ulepszenia. Choć nie zawarto żadnych znaczących funkcji, w tym wciąż nie doczekaliśmy się polskiego tłumaczenia interfejsu użytkownika, to i tak warto zainstalować tę poprawkę, aby mieć pewność, że czytnik będzie w pełni zabezpieczony i działał bez ewentualnych błędów, które wykryto do tej pory.

Aktualizacja 27.02.2023 r. Amazon wylistowało także wersję oprogramowania 5.16.1.2 dla czytników Kindle Scribe, ale pod linkiem do pobrania wciąż kryje się poprzedni plik z wersją 5.16.1 którą można już pobrać na swój czytnik: Aktualizacja 5.16.1.2 dla Kindle Scribe dodaje kilka ciekawych nowości

Jak zainstalować Kindle Firmware 5.15.1.1 na swoim czytniku?

Najnowszą wersję oprogramowania można zainstalować ręcznie, wykonując następujące kroki:

  1. Pobierz plik z aktualizacją dla swojego czytnika ze strony Kindle E-Reader Software Updates.
  2. Podłącz czytnik do komputera za pomocą kabla USB.
  3. Wgraj odpowiedni dla czytnika plik do katalogu głównego na czytniku. Nazwa pliku odpowiada nazwie i generacji urządzenia, update_kindle_[nazwa_modelu_XX]_5.15.1.bin, na przykład nazwa pliku dla Kindle Paperwhite 5 wygląda następująco:
    • dla Kindle Paperwhite 5 (11. gen.) wygląda następująco: update_kindle_all_new_paperwhite_11th_5.15.1.bin
    • dla Kindle (11 gen.) wygląda następująco: update_kindle_11th_5.15.1.1.bin
  4. Odłącz czytnik od komputera.
  5. Wybierz na czytniku Menu ( trzy kropki ⋮ w prawym górnym roku) ➔ Settings ➔ Menu ➔ Update Your Kindle.

Pliki z oprogramowaniem zajmują od około 270 do 290 MB.

Możesz też poczekać aż czytnik zaktualizuje się automatycznie. Upewnić się jednak, że czytnik jest naładowany w przynajmniej 50% i połączony z siecią Wi-Fi – warto uruchomić go ponownie i podłączyć do ładowarki na całą noc.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon – Kindle E-Reader Software Updates