Oryginalna gra „Angry Birds” zniknie ze Google Play 23 lutego 2023 roku!

To koniec pewnej ery gier mobilnych – Rovio postanowiło zrobić porządek w swoim portfolio gier i planuje usunąć swoją pierwszą grę z serii Angry Birds ze sklepu Google Play.

Rovio Classics: Angry Birds

Oryginalna gra Angry Birds, wydana w 2009 roku, a później sprzedawana jako Rovio Classics: Angry Birds, będzie już niedostępna do pobrania ze sklepu Google Play od 23 lutego 2023 roku. Oznacza to koniec pewnej ery, jednej z najpopularniejszych gier mobilnych na świecie. Taką informację opublikowała firma Rovio Entertainment na Twitterze. Twórcy gry podzielili się wiadomością o usunięciu gry ze sklepu Google Play. Zaznaczono również, że chociaż gra zostanie usunięta ze sklepu Google Play w najbliższy czwartek, to jej nazwa zostanie zmieniona na Red’s First Flight w sklepie App Store.

Zobacz też: „Angry Birds” wraca na smartfony bez zakupów w aplikacji!

Gra będzie nadal dostępna na urządzeniach, na które została już pobrana, nawet po usunięciu jej ze sklepu Google Play. Więc jeśli jesteś fanem Rovio Classics: Angry Birds, możesz zainstalować tę grę i upewnić się, że działa na Twoim urządzeniu zanim zniknie ze sklepu 23 lutego 2023 roku.

Rovio poinformowało, że gra zostanie usunięta z listy ze względu na jej wpływ na portfolio gier, w tym Angry Birds 2, Angry Birds Dream Blast, Angry Birds Friends, Angry Birds Journey, Angry Birds Reloaded i Angry Birds Minecraft.

Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś gry Rovio Classics: Angry Birds, która jest płatną grą, możesz ją jeszcze pobrać na urządzenie z Androidem i na iPhone’a lub iPada.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Rovio | GSMArena