W Google Adsense zmieni się sposób zarządzania witrynami

Od 20 marca 2023 roku Google zmienia kartę Witryny na koncie AdSense w taki sposób, aby była bardziej przyjazna dla użytkowników, i usuwa funkcję subdomen.

Zarządzanie witrynami w Google Adsense
Zarządzanie witrynami w Google Adsense

Karta Witryny jest punktem wyjścia dla każdego, kto chce zarabiać na nowej witrynie w Google AdSense. Aby ułatwić korzystanie z AdSense, firma przeprojektowała tę kartę, a wraz z nowym wyglądem i stylem wprowadzono kilka istotnych zmian. Co się zmienia? Najbardziej zauważalna zmiana to nowy wygląd i styl. Nowa karta Witryny będzie wyświetlać listę witryn w tabeli z możliwością wyszukiwania, podobnie jak w innych miejscach na koncie AdSense.

Co można dodać do AdSense jako witrynę?

Od teraz do konta AdSense można dodawać jako „witryny” tylko:

Przeczytaj też: Jak wyłączyć reklamy AdSense w pojedynczych wpisach?

Subdomeny

Nie będzie już możliwości dodawania na karcie Witryny subdomen, które należą do powiązanej z kontem witryny, ani zarządzania takimi subdomenami. Wszystkie subdomeny powiązane z witryną na koncie zostaną usunięte. Nie wpłynie to na wyświetlanie reklam ani na zarobki.

Aby sprawdzić, które witryny zawierają subdomeny, wejdź na kartę Witryny i poszukaj w tabeli adnotacji „subdomeny”. Będzie ona wyglądać jak na zrzucie ekranu powyżej, pokazującym subdomeny należące do witryny example.com.

Witryny w Google AdSense
Witryny w Google AdSense

Ustawienia blokowania na poziomie subdomen

Wszystkie bieżące ustawienia blokowania na poziomie subdomen (zgodnie z opisem powyżej) zostaną przeniesione na poziom domeny. Jeśli na przykład masz wybrane ustawienia blokowania dla witryny example.com i subdomeny subdomena.example.com, kombinacja tych ustawień zostanie zastosowana do witryny example.com.

Ustawienia blokowania dotyczące subdomen wyświetlanych w widoku najwyższego poziomu w tabeli Witryny będą nadal widoczne (np. website.blogspot.com na zrzucie ekranu powyżej).

Ważne: ta zmiana zostanie wprowadzona automatycznie 20 marca 2023 roku. Aby z niej zrezygnować, kliknij tutaj przed 13 marca 2023 roku. Jeśli zrezygnujesz z tej zmiany, ustawienia blokowania na poziomie subdomen zostaną usunięte.

Ads.txt

Google wprowadza nową kolumnę ads.txt na karcie Witryny. Pozwoli ona szybko sprawdzać stan pliku ads.txt w Twoich witrynach.

Czas potrzebny na sprawdzenie witryny

Będzie można szybciej otrzymywać powiadomienia o określonych rodzajach problemów, które Google wykryjemy w Twoich witrynach podczas wstępnego sprawdzenia. Niektóre z tych ulepszeń mogą nie być od razu dostępne na Twoim koncie.

Aby uzyskać pomoc w dostosowywaniu ustawień, przeczytaj ten artykuł.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google AdSense