OPPO Find N2 Flip od 27 lutego za 4999 zł!

Do 12 marca 2023 r. w cenie 4999 zł można mieć smartfon Find N2 Flip, słuchawki Enco X2 oraz Pakiet Usług Premium zawierający m.in. 5 lat bezpłatnych napraw.

OPPO Find N2 Flip od 27 lutego za 4999 zł!

Od 27 lutego 2023 roku na polskim rynku dostępny będzie OPPO Find N2 Flip. Jest to pierwszy składany smartfon OPPO, który został wprowadzony do sprzedaży na rynki międzynarodowe. Producent tym telefonem chce ustanowić nowy standard dla składanych smartfonów, w tym również w Polsce. Cena urządzenia wyniesie 4999 zł. Kupując OPPO Find N2 Flip do 12 marca 2023 roku klienci otrzymają wysokiej klasy słuchawki Enco X2 oraz Pakiet Usług Premium m.in. 5 lat bezpłatnych napraw.

Przeczytaj też: OPPO pyta: Jak po polsku nazwiesz kategorię składanego telefonu typu flip?

Prace OPPO nad składanymi telefonami rozpoczęły się już w 2018 roku. Były one częścią pięcioletniego programu inwestycyjnego, który zaowocował stworzeniem czterech prototypów pionowo składanych smartfonów i opracowaniem 1600 patentów.

Zespół R&D, dedykowany składanym smartfonom, był złożony z ponad 330 osób. Pierwsze komercyjnie dostępne urządzenie zostało zaprezentowane w 2021 roku. OPPO Find N przeznaczony był jednak tylko na rodzimy, chiński rynek.

Pod koniec 2022 roku pojawiły się dwa modele smartfonów – Find N2 oraz Find N2 Flip. Ten drugi został wypuszczony na rynek międzynarodowy. Według danych IDC, w 2022 roku składane smartfony od OPPO zanalazły się w #TOP3 najpopularniejszych tego typu smartfonów w Chinach z udziałem w rynku bliskim 14%. 

Protoptypy Find N2 Flip

Jak powiedział podczas swojego londyńskiego wystąpienia Peter Lee, Head of Find Product Line, OPPO – Nie chcieliśmy być pierwsi, ale najlepsi (Not The First, But The Best).

Pierwsze szkice OPPO Find N2 Flip, żródło: Billi Zhang

Jesteśmy pewni ewolucji, jaką przeszedł ten produkt oraz technologii związanych ze składanymi telefonami. Dlatego w przyszłości będziemy stawiać na telefony składane, jako nasz priorytet w strategii produktowej, inwestycjach w produkt, sprzedaży i marketingu

– podkreślił Billy Zhang President of Overseas Sales and Service, OPPO
Pierwsze szkice OPPO Find N2 Flip (Billi Zhang)
Pierwsze szkice OPPO Find N2 Flip | fot.Billi Zhang

Według danych DSCC z pierwszego kwartału 2022 roku, globalna sprzedaż składanych smartfonów  wynosiła około 2,2 mln i był to blisko sześciokrotny wzrost r/r. Natomiast według danych Calays za  2022, rynek składanych smartfonów, mimo trudnego globalnego otoczenia ekonomicznego, wzrósł o 59%, przy czym cały rynek dostaw smartfonów zmalał o ponad 12%. Firma Canalys perzwiduje, że w w 2023 roku rynek dostaw składnych smartfonów osiągnie ponad 20 mln, a w 2024 roku urośnie do 30 mln. 

Udział pionowo składanych smartfonów w rynku składanych smartfonów wg. Canalys

Świat
2021
Świat
2022
Europa
2021
Europa
2022
Pionowo składane60,9%59,5%63,2%66,2%
Poziomo składane (fold) 39,1%40,5%36,8%33,8%

W Find N2 Flip została zaimplementowana specjalna wersja oprogramowania przeznaczona dla pionowo składanych smartfonów. Użytkownicy mogą liczyć w najbliższym czasie na dodatkowe funkcje, które będą dostarczane wraz z aktualizacjami. Dotyczyć one będą zarówno głównego ekranu, jak również zewnętrznego. 

O urządzeniu OPPO Find N2 Flip 

OPPO stworzyło nowy standard dla składanych smartfonów. W Find N2 Flip został wkomponowany zawias nowej generacji (eng. Flexion Hinge), który charakteryzuje się lżejszą, mniejszą i bardziej wytrzymałą strukturą niż jego poprzednik Find N. Składany pionowo OPPO Find N2 Flip napędza zoptymalizowany układ MediaTek Dimensity 9000+. Ponadto smartfon został wyposażony w najbardziej pojemną i wytrzymałą baterię jaka jest obecnie dostępna w pionowo składanych telefonach na rynku. Użytkownicy otrzymają również autorską funkcję szybkiego ładowania SUPERVOOCTM

OPPO zadbało także o funkcje foto i wideo na najwyższym poziomie, które powstały we współpracy z marką Hasselblad. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, OPPO Find N2 Flip wygodnie mieści się w dłoni i kieszeni. Bez otwierania telefonu można uzyskać wyraźny podgląd zdjęć selfie, dzięki obecności ekranu zewnętrznego, który jest największy w tego typu składanych smartfonach. Przy zamkniętym telefonie można również korzystać z wielu dodatków, narzędzi i widżetów. 

Zestaw 

Projektując opakowanie OPPO Find N2 Flip zwróciło uwagę na aspekt ekologiczny. Jest ono zrobione w 100% z materiałów uzyskanych dzięki recyklingowi. W środku opakowania, oprócz samego smartfona, znajduje się etui zabezpieczające telefon oraz ładowarka.

Cena i dostępność w Polsce 

OPPO Find N2 Flip będzie dostępny w Polsce od 27 lutego 2023 roku w dwóch wersjach kolorystycznych: Gwiezdny Czarny i Księżycowy Fiolet w cenie 4999 zł za wersję 8GB + 256GB. Kupując urządzenie do 12 marca 2023 r. (lub do wyczerpania zapasów) klienci otrzymają wysokiej klasy słuchawki Enco X2 stworzone wspólnie z marką Dynaudio, a także specjalny Pakiet Usług Premium: 

  • 5 lat wsparcia oprogramowania, w tym cztery aktualizacje do nowych wersji systemu Android;
  • 5 lat bezpłatnych napraw;
  • 2 lata darmowej wymiany warstwy ochronnej na ekranie;
  • 1 rok ochrony ekranu w przypadku uszkodzenia mechanicznego;
  • 6 miesięcy Google Drive 100 GB;
  • międzynarodowa gwarancja OPPO.

Smartfony znajdują się w ofertach sklepów internetowych i w partnerskich sieciach detalicznych OPPO, a także w ofertach wiodących operatorów.

Dodatkowo OPPO wprowadzi na rynek dedykowane etui dla smartfonów OPPO Find N2 Flip. Eleganckie obudowy z eko-skóry dostosowane do formy smartfona będą dostępne w kolorze fioletowym i czarnym w cenie 149 zł.

Obok naszego kraju, smartfon Find N2 Flip będzie dostępny również: w Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech oraz w Belgii.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OPPO Polska