Aplikacja „Car Keys Tests” pojawiła się w App Storze

W sklepie App Store pojawiła się appka testowa „Car Keys Tests” dla licencjonowanych programistów MFi pracujących nad pojazdami z Apple Car Key.

aplikacja „Car Keys Tests” w sklepie App Store

Narzędzie Apple Car Key zostało zapowiedziane w 2020 roku, ale bardzo niewiele pojazdów obsługiwało tę funkcję. Nowa aplikacja Car Keys Tests wydaje się wskazywać, że dzięki ulepszonym możliwościom testowania może nastąpić szersze wdrożenie. Ta prosta aplikacja ma umożliwić producentom pojazdów testowanie, sprawdzanie poprawności i rozwiązywanie problemów z funkcją mobilnego kluczyka samochodowego. Pokazuje kroki, które programiści powinni podjąć, aby oprogramowanie Car Key działało zgodnie z oczekiwaniami.

Zobacz też: iOS 16.1 i pozostałe systemy Apple’a czekają na aktualizację! W tej aktualizacji systemu Apple wprowadziło funkcję udostępniania, która pozwala bezpiecznie udostępniać z Portfela kluczyki do samochodu oraz klucze do pokoju hotelowego i inne przy użyciu komunikatorów takich jak WiadomościWhatsApp.

Krótki opis aplikacji Apple App Store’a: Do użytku wyłącznie przez licencjobiorców MFi. Użyj aplikacji Car Keys Tests, aby przetestować i zweryfikować połączenie, wydajność i inne kluczowe wymagania dotyczące procesu certyfikacji tworzonych pojazdów, które wykorzystują technologię cyfrowych kluczy samochodowych Apple.

Aplikacja została po raz pierwszy odkryta przez anonimowe źródła, które udostępniły informacje serwisowi 9to5Mac. Apki Car Keys Test nie ma na liście w App Store, ale bezpośredni link do sklepu pozwala użytkownikom wyświetlić aplikację.

Ikona aplikacji mobilnej „Car Keys Tests”
Ikona aplikacji mobilnej „Car Keys Tests”

Możliwe jest pobranie aplikacji, ale po uruchomieniu użytkownicy napotkają ekran logowania. Tylko ci, którzy mają dostęp do konta programisty Apple z licencjami MFi na kluczyki do samochodu, uzyskają pełny dostęp.

Może to oznaczać, że Apple chce przyspieszyć popularyzację mobilnego kluczyka samochodowego i rozszerzyć tę funkcję na nowe samochody i innych producentów. Ta funkcja jest obecnie ograniczona do niektórych samochodów BMW, Hyundai i Kia.

Car Key ma potencjał, by stać się jedną z najbardziej przydatnych funkcji aplikacji Wallet. Działa przez NFC i może być używany nie tylko do otwierania samochodu, ale także do uruchamiania samochodu, udostępniania kluczyków do samochodu innym osobom i nie tylko.

Zrzuty ekranów z aplikacji „Car Keys Tests”
Zrzuty ekranów z aplikacji „Car Keys Tests”

Mam nadzieję, że ta aplikacja Car Key Tests oznacza, że wkrótce zobaczymy duży wzrost dostępności. Czy to ostatecznie dojdzie do skutku, to się okaże.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple| AppleInsider | 9To5Mac