Tak wyglądają głośniki Sonos Era 300 i Era 100

Nadchodzące głośniki Sonos Era 300 i 100 zostały ujawnione z niemal wszystkimi szczegółami – nowe modele mają zadebiutować w nadchodzących tygodniach.

  • Sonos Era 300 (biały)
  • Sonos Era 300 (czarny)

Być może nie jest wielkim zaskoczeniem to, że Sonos ma zamiar wypuścić więcej głośników, ale nowy raport ujawnia, jak prawdopodobnie będą wyglądać kolejne modele firmy, a także niektóre specyfikacje i przybliżone ceny. Według The Verge Sonos Era 300 i Era 100 mają pojawić się pod koniec marca 2023 roku. Mówi się, że ten ostatni zastąpi model Sonos One, który dostępny jest w sprzedaży od 2017 roku.

Przeczytaj też: Nowe głośniki Sonos będą nazywać się Era 300 i Era 100

Sonos Era 100 przypomina swoim wyglądem Sonos One, chociaż ma bardziej kulisty kształt. Tymczasem fizyczne elementy sterujące wydają się znajdować na wciętym pasku. Era 100 może kosztować nieco więcej niż 219 USD (mówi się o kwocie rzędu ok. 250 USD), ale podobno ma dodatkowe funkcje, takie jak obsługa dźwięku przez Bluetooth i obsługa wejścia liniowego USB-C.

Era 100 prawdopodobnie nie będzie posiadał przetworników skierowanych w górę, chociaż powinien mieć podobną wydajność co Sonos One. Mówi się o także, że ten model będzie wyposażony także w głośnik wysokotonowy, który ma pomóc w emitowaniu dźwięku stereo i większy głośnik średniotonowy dla mocniejszego basu.

Sonos Era 100 w kolorze białym
Sonos Era 100 w kolorze białym

Tymczasem Sonos Era 300, którego wzornictwo przypomina perkusję, wydaje się mieć podobnie wcięte elementy sterujące i wydaje się być zaprojektowanayz myślą o dźwięku przestrzennym. Podobno ma sześć sterowników. The Verge wskazał, że gdy para głośników Era 300 zostanie połączona z soundbarem Arc lub Beam (Gen 2) – używanym w tym przypadku jako tylne głośniki surround – zapewnią one dźwięk przestrzenny Atmos z dźwiękiem skierowanym w górę.

Podobnie jak Era 100, mówi się, że model Era 300 obsługuje dźwięk Bluetooth i posiada wejście liniowe USB-C. Przewiduje się, że Era 300 będzie kosztować około 450 USD, czyli mniej niż Sonos Five.

System dźwięku przestrzennego (Dolby Atmos) z głośnikami Sonos Era 300 (kino domowe)
System dźwięku przestrzennego (Dolby Atmos) z głośnikami Sonos Era 300 (kino domowe)

Głośnik podobno obsługuje dźwięk przestrzenny z usługi Amazon Music Unlimited, ale uważa się, że Sonos nie osiągnął porozumienia w sprawie strumieniowego przesyłania utworów Dolby Atmos z usługi Apple Music bezpośrednio na modelu Era 300. Istnieją obejścia obejmujące Apple TV 4K i soundbary Sonos, chociaż obecnie wydaje się, że odtwarzanie Apple Music w Dolby Atmos pozostanie na razie ekskluzywną funkcją HomePodów.

Oba głośniki Era prawdopodobnie obsługują łączność Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 i AirPlay 2. Raport sugeruje, że będą działać z kalibracją Trueplay na telefonach z Androidem. Byłyby to pierwsze urządzenia Sonosa, które można bedzie skonfigurować w ten sposób na Androidzie.

2 głośniki Sonos Era 100 w kolorze czarnym obok gramofonu
2 głośniki Sonos Era 100 w kolorze czarnym obok gramofonu

Oczekuje się, że Sonos będzie osobno sprzedawał adapter wejścia liniowego do audio USB-C. Podobie, jeśli chcesz podłączyć kabel Ethernet, musisz kupić tak zwany adapter combo, ponieważ żaden głośnik nie ma wbudowanego portu. W każdym razie, oficjalne informacje i szczegóły na temat obu głośników powinniśmy poznać w nadchodzących tygodniach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sonos| The Verge | Engadget