Podatek PIT można od teraz opłacić BLIKIEM!

Podatnicy mogą już opłacać roczny podatek PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy (e-US) i usłudze Twój e-PIT za pomocą BLIKA.

Zapłać podatek w e-Urzędzie Skarbowym przy pomocy BLIKA

Od dziś wszyscy podatnicy mogą uregulować zobowiązania podatkowe w zakresie rozliczenia podatku PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy w tym w usłudze Twój e-PIT za pomocą systemu płatności mobilnej BLIK.

Przeczytaj też: Rozlicz PIT za 2022 rok przez internet do 2 maja 2023 roku!

Uruchomienie BLIK w e-US było możliwe dzięki współpracy Ministerstwa Finansów z operatorem BLIK i Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Użytkownicy e-Urzędu Skarbowego potrzebowali szybkich i wygodnych narzędzi do realizacji swoich płatności.  Zgłaszali to w ankietach, które wypełniali w naszych badaniach satysfakcji.  Dzięki współpracy z operatorem systemu płatności BLIK i BGK możemy spełnić te oczekiwania. Wiemy, że teraz podatnicy będą mogli jeszcze efektywniej korzystać z usług, jakie im dostarczamy

– podkreśla wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chałupa.

Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i przedsiębiorcom, możliwość płatności BLIK za roczne rozliczenie PIT (PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-39).

BLIK jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów płatności w Polsce. Na co dzień korzysta z niego już blisko 13 milionów osób, które doceniają go przede wszystkim za bezpieczeństwo, wygodę i szybkość. Zgodnie z najnowszymi danymi Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK, w 2022 r. za jego pośrednictwem Polacy realizowali ponad 1,2 mld transakcji, z czego blisko 60 proc. stanowiły płatności w sklepach internetowych.

Ogromna popularność BLIKA w e-commerce sprawia, że Polacy oczekują jego dostępności także na platformach sektora publicznego – zarówno w jednostkach państwowych, jak i samorządowych. Odpowiedzią na tę potrzebę jest właśnie rozwiązanie, które Polski Standard Płatności udostępnił wspólnie z BGK i Ministerstwem Finansów. Od teraz z BLIKA mogą korzystać wszyscy użytkownicy serwisu e-Urząd Skarbowy i Twój e-PIT i zapłacić nim roczny podatek PIT.

Płatności BLIK w e-Urzędzie Skarbowym

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Ministerstwo Finansów