Apple naprawi problemy z Face ID w iPhone’ach 14 Pro bez wymiany urządzenia

Rozwiązywanie problemów z aparatem do selfie i Face ID w telefonie iPhone 14 Pro jest teraz łatwiejsze, może je będzie naprawić w serwisie.

Widok ekranu blokady z TrueDepth i Face ID (dynamiczna wyspa z ukrytym aparatem do selfie)
Widok ekranu blokady z TrueDepth i Face ID (dynamiczna wyspa z ukrytym aparatem do selfie)

Firma Apple wprowadza znaczącą zmianę w procesie naprawy iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max. Od tego tygodnia sklepy Apple Store i autoryzowane serwisy Apple mogą naprawiać problemy z Face ID i TrueDepth bez konieczności wymiany całego iPhone’a. Firma z Cupertino ogłosiła tę wiadomość w wewnętrznej notatce, która dotarła do serwisu 9to5Mac.

Moduł kamery TrueDepth składa się ze wszystkich komponentów Face ID i przedniej kamery. Jest to element niezbędny do funkcjonowania iPhone’a, więc jeśli nie działa prawidłowo, należy go naprawić od razu.

Przez długi czas, jeśli Face ID lub przedni aparat zawodził w iPhonie, urządzenie było wymieniane w całości, ponieważ Apple nie miało sposobu na naprawę modułu TrueDepth. Zmieniło się to w zeszłym roku, kiedy Apple zaczął wykonywać naprawy modułu TrueDepth w iPhonie XS i nowszych.

Jednak po wydaniu nowego iPhone’a 14 Apple zwykle potrzebuje kilku miesięcy, aby zwiększyć kanały wsparcia w celu wykonania pewnych napraw. Na przykład, kiedy iPhone 14 zadebiutował zeszłej jesieni, Apple nie było jeszcze w stanie wykonać napraw aparatu TrueDepth dla tego urządzenia.

Zobacz też: iPhone 15 Pro na pierwszych projektach CAD

W notatce dla pracowników Apple ogłosiło, że naprawy są teraz dostępne dla modułu kamery TrueDepth w iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max. Oznacza to, że jeśli Face ID lub inna część modułu TruthDepth zawiedzie, sklepy Apple i autoryzowane serwisy mogą teraz wymienić tylko ten komponent, a nie całe urządzenie.

W zależności od występujących problemów w telefonie iPhone, naprawa może nie zawsze być możliwa. Firma twierdzi, że pracownicy powinni zawsze postępować zgodnie ze wskazówkami dostarczonymi przez system diagnostyczny Apple Service Toolkit 2.

Firma opisuje tę naprawę „najlepszy sposób na wniesienie wkładu w bieżące prace Apple, aby wydłużyć żywotność swoich produktów”.

Opcja naprawy dla aparatu TrueDepth jest obecnie niedostępna dla iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Plus. Apple twierdzi, że poinformuje swoje zespoły w późniejszym terminie, gdy będzie to możliwe.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac