Aktualizacja oprogramowania Polsat Box 4K w wersji 1.7.28 już jest!

Dekodery Polsat Box 4K otrzymały uaktualnienie oprogramowanie systemowego, oznaczone jako wersja 1.7.28 — sprawdź, co nowego?

Dekoder Polsat Box 4K

Uaktualnienie oprogramowania systemowego dla dekoderów Polsat Box 4K wprowadza między innymi nawigację pionową w menu oraz funkcję wyszukiwania głosowego. Nowa wersja oprogramowania oznaczona numerem 1.7.28 jest udostępniana użytkownikom partiami, więc cały proces dystrybucji do wszystkich może potrwać do końca tego miesiąca. Na początku lutego 2023 roku uaktualnienie w wersji 1.0.22 trafiło na dekodery Polsat Box 4K Lite, których numery seryjne zaczynają się od ESAX, później na modele z numerami początkowymi ERDZ w wersji 1.7.28. Teraz ta sama aktualizacja zagości na modelach Polsat Box 4K.

Dekoder Polsat Box 4K pojawił się w ofercie platformy cyfrowej Polsatu we wrześniu 2021 roku. Użytkownicy otrzymują wraz z nim pilota Bluetooth. Urządzenie posiada funkcję Duo, umożliwiającą podłączenie tego samego dekodera zarówno do telewizji satelitarnej i kablowej IPTV.

Oczywiście dekoder można podłączyć do internetu za pomocą kabla i bezprzewodowo przez Wi-Fi, dzięki czemu można oglądać na nim seriale, filmy i programy z biblioteki VoD aplikacji Polsat Box Go. Polsat Box 4K Lite posiada podobne funkcje co Polsat Box 4K, jest za to nieco mniejszy.

Co nowego dodaje aktualizacja oprogramowania dekoderów Polsat Box 4K?

Nowa wersja oprogramowania ujednolica wygląd interfejsu na dekoderach Polsat Box 4K, dodając jednocześnie nową nawigację pionową w menu głównym i możliwość wyszukiwania treści za pomocą głosu.

W nowym wyglądzie wciąż widoczne są kafelki z logo stacji telewizyjnych, ale usunięto grafiki ilustrujące aktualnie trwające programy. Za pomocą głosu można teraz wyszukiwać konkretne treści lub stacje telewizyjne.

Funkcje dekodera Polsat Box 4K
Funkcje dekodera Polsat Box 4K

Oprócz nowych funkcji, uaktualnienie dodaje także kilka drobnych poprawek błędów i wydajnościowych, które wykryto w poprzedniej wersji. Aktualizacja oprogramowania w dekoderach Polsat Box 4K przeprowadzana jest automatycznie, więc nie trzeba wykonywać żadnej akcji. Czasem, wyłączenie z sieci i ponowne uruchomienia urządzenia może przyspieszyć ten proces.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Grupa Polsat | Wirtualnemedia