„Tomb Raider Reloaded” – nowa gra mobilna dostępna na iOS-a i Androida

Square Enix wydało nową grę mobilną „Tomb Raider Reloaded”, która dostępna jest również przez Netflixa bez zakupów w aplikacji.

Tomb Raider Reloaded

Jeśli masz miłe wspomnienia po grze Lara Croft Go, naprawdę świetnej grze przygodowej od Square Enix, która otworzyła zupełnie nowy gatunek w tamtym czasie, to nowa wersja Tomb Raider Reloaded jest znacznie mniej rewolucyjna, ale nadal może być warta pobrania prze fanów Lary Croft. Nowa gra mobilna freemium od Square Enix dostępna jest w sklepie App Store/Google Play oraz do pobrania osobno bez zakupów w aplikacji Netflix w ramach Netflix Games.

Jednak, brak zakupów w aplikacji wydaje się być jedyną różnicą, nawet w wydaniu Netflixa są różne waluty, skrzynie ze skarbami i wszystkie inne pierdoły, których w ogóle nie lubię.

Może Cię zainteresować także: Phoebe Waller-Bridge zrobi serial „Tomb Raider”?

W Tomb Raider Reloaded biegasz przez niebezpieczne przestrzenie razem z Larą Croft i musisz polować na najróżniejszych przeciwników. Sterowanie jest szybko wyjaśnione: przesuwasz palcem po wyświetlaczu, aby bohaterka mogła biegać. Gdy tylko się zatrzyma, Lara Croft automatycznie wystrzeli.

I tutaj, z mojego punktu widzenia, pojawia się pierwsza trudność: Lara Croft biegnie dość szybko. Nie da się iść wolno. Może to być trochę trudne, zwłaszcza w przypadku pokonywania przeszkód. Poza tym nie masz szans samemu określić kierunku strzału, np. strzelić w konkretnego przeciwnika.

Z drugiej strony bardzo podoba mi się to, że w Tomb Raider Reloaded są też małe zagadki logiczne. Czasami trzeba przesunąć kamień, a czasem nacisnąć przełącznik. To mogłoby się zdarzać częściej, jak na mój gust, może coś się wydarzy w późniejszych światach.

Zrzuty ekranów z gry „Tomb Raider Reloaded”
Zrzuty ekranów z gry „Tomb Raider Reloaded”

Ostatecznie jednak mam problem z tą grą: nawet w wersji Netflix Edition wszystkie dodatki w zatłoczonym menu głównym działają mi na nerwy. Jest i zawsze będzie grą rozwijaną jako tytuł freemium. A to po prostu nie jest mój świat.

Zobacz oficjalny klip promocyjny gry „Tomb Raider Reloaded”:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Square Enix | AppGefahren