TuneIn Explorer to interaktywna mapa stacji radiowych z całego świata

TuneIn właśnie stał się Google Earth dla internetowych stacji radiowych – funkcja TuneIn Explorer pozwala wyszukać stacje radiowe na interaktywnej mapie świata.

Mapa świata stacji radiowych online (TuneIn Explorer)

Radio od dawna jest medium zdefiniowanym regionalnie, z których każde ma ograniczoną liczbę słuchaczy, ale siła internetu całkowicie zmieniła tę grę, dając słuchaczom na całym świecie dostęp do usług transmisji na żywo. Jedna z najpopularniejszych aplikacji do strumieniowego przesyłania ze stacjami radiowymi – TuneIn – chce jeszcze bardziej ułatwić odkrywanie internetowych stacji radiowych, dając swoim użytkownikom TuneIn Explorer – interaktywny interfejs oparty na mapie świata.

Może Cię zainteresować także: TuneIn Radio to aplikacja do słuchania wszystkiego z internetu

Wyobraź sobie, że aplikacja z muzyką na żywo próbowała swoich sił w kartografii, pokazując lokalne stacje radiowe na mapie. Uruchomiony w Światowy Dzień Radia (13 lutego 2023 roku), TuneIn Explorer właśnie to robi. Możesz przesuwać mapę, aby odkryć nostalgiczne stacje radiowe z miasta, w którym dorastałeś, lub z dużego miasta, które chcesz kiedyś odwiedzić, a wszystko to w zaciszu własnego domu.

TuneIn Explorer ma również kilka pomocnych filtrów, które ułatwiają zawęzić wybór stacji. Można przeglądać najlepsze stacje według języka lub zawęzić listę według kategorii, takich jak wiadomości, sport, muzyka i rozmowy. Można nawet zastosować wiele filtrów lub wyszukać określone stacje, jeśli znamy ich nazwy.

Nowe narzędzie jest już dostępne na stronie internetowej firmy i wystarczy wybrać region, aby rozpocząć wyszukiwanie. Na urządzeniu mobilnym można szczypnąć dwoma palcami na ekranie, aby powiększać i przesuwać palcem, aby przesuwać mapę, ale na komputerze trzeba kliknąć i przeciągnąć, aby przesunąć, i przewinąć, aby powiększyć mapę.

TuneIn Explorer – nowy interfejs wizualny do odkrywania stacji radiowych na całym świecie
TuneIn Explorer – nowy interfejs wizualny do odkrywania stacji radiowych na całym świecie

Wsparcie dla mapy w aplikacji mobilnej TuneIn jest w toku i zostanie wkrótce udostępnione. Biorąc to wszystko pod uwagę, brzmi to jak świetny sposób na cieszenie się międzynarodowym doświadczeniem i odkrywanie nowej muzyki i kultury bez faktycznego podróżowania. Nie możemy się doczekać wdrożenia aplikacji mobilnej, ale jak dotąd TuneIn nie udostępnia ram czasowych.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TuneIn | Android Police