„Jak powstało życie na Ziemi” w przedsprzedaży od 21 lutego

Książka „Jak powstało życie na Ziemi” to napisana z pasją i rozmachem historia Ziemi, a także przewodnik po najnowszych osiągnięciach współczesnej nauki.

„Jak powstało życie na Ziemi” – January Weiner, January Weiner 3

Cztery miliardy lat temu, na pewnej martwej planecie, krążącej wokół niepozornej gwiazdy na obrzeżach Drogi Mlecznej, pojawiło się życie. Skąd się tam wzięło? Czy powstało spontanicznie? A może przybyło z innych planet? Autorzy, biologowie ewolucyjni, od dawna zafascynowani zagadką powstania życia na Ziemi, zabierają nas w podróż do korzeni Drzewa Życia – opowiadają o tym, co wiemy (bardzo niewiele) i czego się domyślamy (całkiem sporo).

Może Cię zainteresować także: „Ziemia” Andre H. Knolla to 4 mld lat w 8 rozdziałach

Opisują warunki, jakie panowały miliardy lat temu na Ziemi, oraz rekonstruują kolejne etapy powstawania życia na podstawie DNA współczesnych nam istot. Unikają przy tym fachowego żargonu i obszernie objaśniają konieczne naukowe pojęcia.

Jak powstało życie na Ziemi to napisana z pasją i rozmachem  historia Ziemi, a także przewodnik po najnowszych osiągnięciach współczesnej nauki. Książkę zilustrował znakomity artysta, współtwórca Piwnicy pod Baranami, Kazimierz Wiśniak.

Książka trafi do przedsprzedaży 21 lutego 2023 roku, a wysyłka rozpocznie się 15 marca 2023 roku.

O książce:

  • tytuł: Jak powstało życie na Ziemi
  • autorzy: January Weiner, January Weiner 3
  • wydawnictwo: Copernicus Center Press
  • liczba stron: 228
  • ISBN: 9788378866398

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Copernicus Center Press