Aktualizacja oprogramowania 6.7 dla czytników PocketBook

Nowe oprogramowanie w wersji 6.7 dla czytników PocketBook linii InkPad, modeli Touch Lux 5 i Touch HD 3 poprawi brzmienie plików audio, zapewni nowe możliwości zarządzania notatkami, słownikiem i funkcją Text-to-Speech.

Aktualizacja oprogramowania czytników PocketBook w wersji 6.7

Nowe oprogramowanie w wersji 6.7 sprawi również, że czytanie będzie jeszcze wygodniejsze dzięki dostosowaniu i personalizacji gestów w trybie czytania.

Jakie aktualizacje wprowadzi nowe oprogramowanie w czytnikach?

Lepsze brzmienie plików audio – dzięki aktualizacji kodeków (AptX, LDAC, AAC, SBC) dźwięk audiobooków i muzyki na urządzeniach audio podłączonych przez Bluetooth będzie lepszy, a czytnik będzie obsługiwał najnowsze pliki audio. Należy pamiętać, że ta aktualizacja dotyczy tylko modeli PocketBook z obsługą dźwięku.

Przeczytaj także: PocketBook Viva – pierwszy w Europie kolorowy czytnik z przełomowym wyświetlaczem

Zapisywanie nowych słów i ich tłumaczenia – czytając książkę w trybie słownika, nie odrywając się od lektury, będzie można w Notatkach szybko zapisać nieznane słowa i ich tłumaczenie. Opcja „tłumaczenie notatek” jest dostępna w kilku wariantach: można zapisać tylko nieznane słowo lub słowo i jego tłumaczenie (jedno lub więcej). Użytkownicy mogą również dodać do nieznanego słowa własny opis kontekstu, w którym słowo zostało użyte. Oprogramowanie pozwala zarządzać tłumaczeniami notatek w aplikacji Notatki: można je sortować i filtrować lub eksportować do osobnego pliku.

Wymowa nieznanych słów – nowa funkcja zamiany tekstu na mowę pozwoli odsłuchać wymowę dowolnego podświetlonego słowa w trybie słownika lub w aplikacji Słownik.

Personalizacja gestów — zarządzanie czytnikiem PocketBook staje się jeszcze łatwiejsze dzięki nowym gestom stuknięcia, przeciągania i przesuwania, które można skonfigurować w sekcji „Gesty w trybie odczytu” w Ustawieniach.

  • Gest dotknięcia – strona książki podzielona jest na 9 oddzielnych stref, których dotknięcie może wykonać jedną z następujących czynności: Menu czytania, Przejście do następnej lub poprzedniej strony, Przejście do przodu lub do tyłu o 10 stron, Przejście do strony po numerze, Przejście do początku lub końca książki, Przejście do następnego lub poprzedniego rozdziału, Zakładka, Słownik, a także Wybór czcionki.
  • Gesty przesuwania i przeciągania — możliwość konfiguracja gestów przesuwania od lewej do prawej, od prawej do lewej, od góry do dołu i od dołu do góry, a także gesty przeciągania do lewej lub prawej krawędzi w trybie czytania lub zamianie tekstu na mowę.

Ramka na zdjęcia – od teraz Ramka na zdjęcia stała się osobną pozycją na liście aplikacji urządzenia. Użytkownik może tworzyć i edytować listy obrazów pokazu slajdów, wybierać interwał pokazu slajdów, losową kolejność pokazu slajdów, regulować jasność i temperaturę barwową podświetlenia oddzielnie dla tej aplikacji.

Inne ważne aktualizacje oprogramowania w wersji 6.7:

  • dla książek w formatach PDF i DJVU: możliwość wyświetlenia obramowania strony, która była wyświetlana na poprzednim ekranie, płynniejszego przewijania dokumentów w tych formatach,
  • możliwość zmiany szybkości zamiany tekstu na mowę za pomocą osobnego gestu podczas czytania,
  • wskazówki dotyczące elementów interfejsu użytkownika podczas czytania w trybie słownika,
  • poprawa interfejsu użytkownika dla list treści i notatek: wygodniejsze zwijanie i rozwijanie listy notatek, otwieranie strony książki z notatką poprzez dotknięcie strzałki obok numeru strony,
  • poprawa algorytmów regulacji jasności i kontrastu dla ilustracji książkowych w formacie FB2.
  • sortowanie notatek na liście notatek do książek i sortować książki na liście książek z notatkami,
  • możliwość eksportu na inne urządzenia notatki z książki lub z grupy wybranych książek.

Wszystkie te ulepszenia i nowe funkcje są już dostępne w dla czytników PocketBook Era (w wersji 16 i 64GB) InkPad 3, InkPad 3 Pro, Touch Lux 5 i (niebawem) Touch HD 3.

Producent pracuje nad tą wersją również dla modeli: InkPad Lite, InkPad X, Color i Touch Lux 4.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pocketbook