OnePlus Pad to pierwszy „flagowy” tablet marki

OnePlus wkracza na rynek tabletów, wydając swój pierwszy flagowy tablet OnePlus Pad z 11,61-calowym ekranem LCD i unikalnym współczynnikiem proporcji 7:5.

OnePlus Pad

W styczniu firma OnePlus ogłosiła chińską premierę nowego flagowego telefonu. Teraz OnePlus 11 został wprowadzony na rynek globalny, a firma odsunęła również kurtynę przedstawiając swój pierwszy tablet – OnePlus Pad. Jest on wyposażony w 11,61-calowy wyświetlacz LCD Dolby Vision o rozdzielczości 2800×2000 pikseli, który jest prezentowany w pierwszym w branży formacie 7: 5, co powinno być korzystne dla czytelników e-booków, artystów cyfrowych i graczy. Smukłe ramki o grubości 6,54 mm zapewniają stosunek ekranu do obudowy na poziomie 88%, a wyjątkowo wysoka częstotliwość odświeżania do 144 Hz zapewnia płynne efekty wizualne. Jasność jest podana jako 500 nitów, jest 10-bitowy kolor, kontrast 1500:1, a próbkowanie dotykowe ma częstotliwość 120/144 Hz.

Wierzymy, że Internet rzeczy to przyszłość, a użytkownicy będą wymagać szybkich, płynnych i usprawnionych doświadczeń w wielu scenariuszach. Wchodząc do branży tabletów, mamy nadzieję, że wyjątkowe i wiodące w branży szybkie i płynne korzystanie z OnePlus zapewni więcej witalności i możliwości oraz zaoferuje użytkownikom najlepsze wybory.

— powiedział Kinder Liu, prezes i dyrektor operacyjny firmy OnePlus

OnePlus Pad mieści się w aluminiowej obudowie z efektem falowania wychodzącym na zewnątrz z centralnej kamery 13 MP, która jest ukłonem w stronę języka projektowego macierzy Black Hole we flagowym smartfonie firmy.

Przeczytaj także: Klawiatura OnePlus Keyboard 81 Pro i TV 65 Q2 Pro już oficjalnie

Wewnątrz tablet jest zasilany przez platformę mobilną MediaTek Dimensity 9000 4 nm opartą na architekturze ARM V9 z rdzeniem Cortex-X2 o taktowaniu 3,05 GHz. Istnieje również obsługa systemu z maksymalnie 12 GB pamięci RAM LPDDR5, co według OnePlus powinno wystarczyć do jednoczesnego działania do 24 aplikacji bez wpływu na wydajność.

OnePlus wyposażył Pad w baterię o pojemności 9510 mAh, która powinna zapewnić działanie przez ponad 14 godzin odtwarzania wideo lub miesiąc w trybie gotowości, a dzięki szybkiemu ładowaniu 67 W będzie trzeba poczekać tylko 80 minut na pełne doładowanie.

Urządzenie może automatycznie łączyć się ze smartfonem OnePlus przez Wi-Fi 6 i łączyć się z internetem, korzystając z planu taryfowego telefonu, zamiast kupować osobny pakiet SIM. Bluetooth 5.3 jest również na pokładzie, a konfiguracja z czterema głośnikami obsługuje Dolby Atmos, a także zastrzeżoną „technologię wszechstronnego pola dźwiękowego”, która dostosowuje lewe i prawe wyjście w zależności od kierunku ekranu, aby uzyskać większe zanurzenie w dźwięk.

OnePlus Pad jest oparty na potężnej platformie mobilnej Dimensity 9000 firmy MediaTek i może być opcjonalnie wyposażony w 12 GB pamięci RAM.

Dane techniczne OnePlus Pad
Dane techniczne OnePlus Pad

Całość jest zamknięta w aluminiowej obudowie obrabianej CNC w kolorze zielonym, z czymś, co nazywa się „Grawerem Star Orbit”, wystającym z dużego okrągłego modułu kamery umieszczonego u góry pośrodku z tyłu. Ten aparat jest wyposażony w 13-megapikselowy czujnik do wideo 4K przy 30 klatkach na sekundę, a także posiada elektroniczną stabilizację obrazu i obsługę zoomu wideo. Kamera do selfie 8 MP/1080p znajduje się w górnej ramce wyświetlacza z przodu.

OnePlus Pad ma trafić do przedsprzedaży w kwietniu 2023 roku i będzie dostarczany z wejściem piórkowym Stylo i klawiaturą magnetyczną. Cena nie została jeszcze ogłoszona.

Tylna obudowa z aparatem tabletu OnePlus Pad
Tylna obudowa z aparatem tabletu OnePlus Pad

Tymczasem specyfikacje flagowego telefonu OnePlus 11 5G wydają się być prawie takie sama jak w przypadku chińskiej wersji z zeszłego miesiąca, chociaż obsługuje OxygenOS 13 i jest wyposażony w 8/128 lub 16/256 GB pamięci RAM/pamięci. Ceny zaczynają się od 699 USD.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: strona produktu OnePlus Pad | New Atlas