Komiks Janiny Bąk o statystyce – już w przedsprzedaży!

Czwarta część komiksu edukacyjnego „Róża, a co chcesz wiedzieć o statystyce?” – czyli czego liczby uczą nas o świecie.

Komiks dla dzieci o statystyce – Janina Bąk
Róża, a co chcesz wiedzieć o statystyce? Czyli czego liczby uczą nas o świecie – część 4

Czy wiesz, dlaczego kanapka z masłem orzechowym (zbyt) często spada masłem orzechowym do dołu? Nauka wie! Nazywa się to fenomenem tosta z masłem i oczywiście, że istnieją na to wzory matematyczne, które policzą nam prawdopodobieństwo z jakim będziemy musieli wybrać się do lodówki dwa razy. Janina Bąk wydaje pierwszy w Polsce komiks dla dzieci o nauce i statystyce – „Róża, a co chcesz wiedzieć? Czyli czego liczby uczą nas o świecie”. To część serii bestsellerowych komiksów edukacyjnych, które dotychczas kupiono w liczbie 15000 egzemplarzy!

Znajdź odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania wraz z Janiną Bąk, autorką bestsellerowej książce o statystyce dla dorosłych. Teraz czas, by również dzieci przekonały się, że statystyka jest fajna!

W komiksie miniczytelnicy śledzą przygody 11-letniej Róży i jej młodszej siostry Maliny, i wraz z nimi uczą się podstawowych pojęć statystycznych i ich zastosowania, a także tego, jak nie dać się oszukać fake newsom, gazetowym nagłówkom i „amerykańskim naukowcom”.

Czego się dowiedzą z książki?

10 rozdziałów, które pozwolą dziecku zrozumieć statystykę i nauczą je, jak weryfikować informacje o świecie.

 • Co znaczą podstawowe pojęcia statystyczne i do czego mogą nam się przydać?
 • Jak działa nauka i dlaczego możemy jej ufać?
 • Dlaczego czasem wyciągamy błędne wnioski na temat tego, co nam się przydarza?
 • Jak odróżnić rzetelną wiedzę naukową od fake newsa?
 • Jak nie dać się oszukać liczbom i gazetowym nagłówkom?
 • Co to jest sztuczna inteligencja i czy naprawdę nigdy się nie myli?
 • Przystępny i zabawny sposób opowiadania, i przepiękne ilustracje.
 • Żarty matematyczne, które sprawią, że Twoje dziecko zostanie gwiazdą każdejszkolnej potańcówki
 • Wiedza, która pozwoli mu nie dać się oszukać fake newsom, gazetowym nagłówkom i amerykańskim naukowcom.

A to nie wszystko, bo uzupełnieniem treści książki będą praktyczne lekcje programowania w języku Scratch! Kupując komiks w przedsprzedaży otrzymasz 6 różnych prezentów:

 • Pięknie wydany komiks „Róża, a co chcesz wiedzieć o statystyce? Czyli czego liczby uczą nas o świecie” – otrzymasz go natychmiast po premierze, która jest planowana jest na styczeń 2024 roku.
 • Papierową wersję komiksu edukacyjnego „Róża, a co chcesz wiedzieć o szachach?” – 200 stron, które uczynią z Twojego dziecka istnego Garriego Kasparowa! (dla pierwszych 1000 kupujących!)
 • Dostęp do słuchowiska „Róża i ecommerce”.
 • Druga część komiksu „Róża, a co chcesz wiedzieć?” w pliku PDF.
 • Autograf autorki wraz z rysunkiem foki lub wombata – w pierwszych 500 egzemplarzach. Rysowane zwierzątka będą dobierane losowo. A co to znaczy „losowo”?
 • Planszową grę rodzinną o podboju kosmosu (do samodzielnego wydrukowania).
Fragment z komiksu o statystyce Janiny Bąk
Fragment z komiksu

Publikacja przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 7 lat, ale autorka zastrzega, że po lekturze tego komiksu będą tak świetnie rozumieć liczby, że nie dadzą się potem oszukać na pieniądze z komunii!

Właśnie ruszyła przedsprzedaż komiksu na stronie wydawcy – można go zamówić już teraz w cenie 59 zł.

O autorach

Janina Bąk – autorka bestsellerowej książki popularnonaukowej „Statystycznie rzecz biorąc. Czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby zdobyć Nobla”, która sprzedała się w liczbie 120 000 egzemplarzy. Właścicielka bloga Janina Daily, wirtuozka matematycznej zabawy, komendantka komedii. Jej TEDx o statystyce był przez chwilę popularniejszy niż teledysk Zenka Martyniuka. Oprócz Polski prowadziła wykłady w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Szwecji, i wszędzie strasznie śmiano się z jej żartów o odchyleniu standardowym.

Artur Kurasiński – pomysłodawca i scenarzysta, (na co dzień pisze i edukuje o technologii oraz tworzę i konsultuję biznesy technologiczne). Pomysłodawca oraz scenarzystą komiksu. Ex-startupowiec. Tech-realista. Mówca czasami publiczny. Niekiedy biega z olimpijskim zniczem. Nerd & tata. Cyfrowy narrator, kurator i kreator.

Tomasz Minkiewicz – ilustrator, polski rysownik i scenarzysta komiksowy, pisarz, satyryk i ilustrator, wraz z bratem Bartoszem autor serii komiksowej Wilq Superbohater.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacje wydawcy | Janina Bak