Mikrokabina o kamiennym wykończeniu wtapia się we francuski las

Thérèse znajduje się w zalesionej wiejskiej okolicy Sergy we wschodniej Francji i jest częścią lokalnej rezydencji artystycznej.

Mikrokabina Thérèse od Bureau
Mikrokabina Thérèse od Bureau

W 2014 roku Bureau (dawniej Bureau A) zbudowało nowatorskie mieszkanie o nazwie Antoine, które wtapia się w Alpy Szwajcarskie. Firma kontynuuje ten projekt, tworząc kolejną inspirowaną literaturą mikrokabinę o nazwie Thérèse z kamiennym wykończeniem zewnętrznym. Podobnie jak Antoine, Thérèse jest inspirowana powieścią Derborence pisarza Charlesa-Ferdinanda Ramuza. Historia przedstawia bohatera, Antoine’a, który przeżywa upadek ze skały i spędza kilka tygodni, żyjąc pod gruzami przed ostateczną ucieczką. Żona Antoine’a nazywa się Thérèse.

Może Cię zainteresować też: Dom „Natura” od 250 tys. zł postawisz gdzie chcesz!

Położona w wiejskim, zalesionym obszarze w rezydencji artystycznej we wschodniej Francji mikrokabina została zbudowana z drewna, a następnie pokryta betonowym wykończeniem przypominającym kamień. Wnętrze ma powierzchnię 8,8 m² i jest wykończone naturalnym drewnem. Przynajmniej na zdjęciach wygląda mniej klaustrofobicznie, niż można byłoby się spodziewać, dzięki obfitości naturalnego światła w środku z zainstalowanego dużego okna przypominającego iluminator.

Thérèse posiada we wnętrzu stół jadalny i kilka miejsc do siedzenia, a także kilka zakamarków do przechowywania.

Większość dostępnej powierzchni zajmuje jeden pokój, w którym znajduje się piec opalany drewnem, który może być również używany do gotowania, a także trochę miejsca do przechowywania, a także stół i kilka ławek do siedzenia. W pobliżu znajduje się kilka dodatkowych ławek.

Wnętrze Thérèse od Bureau
Wnętrze Thérèse od Bureau

We wnętrzu znajduje się również niewielka część sypialna na antresoli, do której prowadzi drabina. Jednak w kabinie nie ma łazienki, więc jeśli natura nas wezwie, każdy odwiedzający będzie musiał skorzystać z lasu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Bureau | New Atlas