Nowe wideo Apple’a z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych

Apple zaprezentowało wideo z gwiazdą „Teda Lasso” Nickiem Mohammedem, z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych, a także warsztaty Apple Store, w których użytkownicy uczą się o funkcjach prywatności w iPhonie.

A Day in the Life of an Average Person’s Data (Apple)

Spot zatytułowany A Day in the Life of an Average Person’s Data (pol. Dzień z życia danych przeciętnej osoby) to nowy sześciominutowy film, który śledzi życie Mahometa, nieustannie przerywane komentarzami specjalisty Apple.: „Każdego dnia ludzie zajmują się swoim codziennym życiem, nieświadomi, że ich dane są zbierane i wykorzystywane do ich śledzenia” – mówi specjalista. „Ale teraz mają wybór. Ponieważ w przypadku iPhone’a prywatność jest wbudowana od samego początku”.

Zobacz też: UOKiK wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie Apple’a

Sytuacje, w których znalazł się Mohammed, i towarzyszące mu porady Apple’a, są zasadniczo takie same, jak w książce obrazkowej firmy z 2021 roku A Day in the Life of Your Data (pol. Dzień z życia twoich danych).

Nowością na rok 2023 jest jednak uruchomienie programu Today at Apple, zaprojektowanego specjalnie, aby pomóc użytkownikom w korzystaniu z funkcji prywatności iPhone’a.

Akcja „Przejmij kontrolę nad swoją prywatnością na iPhonie” zaczyna się w sklepach Apple w całym kraju od 28 stycznia 2023 roku. Obejmuje szereg funkcji prywatności związanych z pocztą, kluczami dostępu i usługami lokalizacyjnymi. Jak nietrudno się domyślić, ze względu na to, że w Polsce nie ma ani jednego oficjalnego Apple Store’a, taki program nie jest u nas dostępny.

Stworzyliśmy Today w Apple, aby pobudzić kreatywność i umożliwić naszym klientom maksymalne wykorzystanie produktów i funkcji Apple – napisała w komunikacie prasowym Tracey Hannelly, starsza dyrektorka Apple ds. Retail Engagement and Marketing. Cieszymy się, że możemy zaoferować tę nową sesję Today at Apple, aby pomóc naszym klientom dowiedzieć się więcej o naszych wiodących w branży funkcjach prywatności, ponieważ świętujemy Dzień prywatności danych.

W Apple skupiamy się na projektowaniu urządzeń, funkcji i usług, które zapewniają użytkownikom kontrolę nad ich danymi osobowymi — dodał Erik Neuenschwander, dyrektor Apple ds. prywatności użytkowników. Przez lata zintegrowaliśmy zaawansowane mechanizmy kontroli prywatności z naszymi systemami operacyjnymi. (…) Ten film i nasze nowe sesje Today at Apple pokażą użytkownikom, jak mogą skorzystać z niektórych oferowanych przez nas funkcji — kontynuował Neuenschwander — i zrozumieją, jak prywatność jest w centrum wszystkiego, co robimy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple AppleInsider