iOS 16.3 już w przyszłym tygodniu – oto nowości

Apple ogłosiło, że iOS 16.3 będzie dostępny dla klientów iPhone’ów w przyszłym tygodniu – aktualizacja wprowadza tylko kilka nowych funkcji i ulepszeń.

Apple Black History Month - iOS 16.3 update

Cykl beta testów był powolny dla wersji systemu mobilnego iOS 16.3 i innych wydań, z zaledwie dwiema wersjami beta w ciągu dwóch miesięcy. Wygląda jednak na to, że Apple jest gotowe do wydania aktualizacji w ciągu najbliższego tygodnia. Tarcza Black Unity Apple Watch zostanie uruchomiona w ramach aktualizacji watchOS 9.3 i iOS 16.3, które Apple ujawniło, że pojawią się w tygodniu rozpoczynającym się 23 stycznia 2023 roku.

Oprócz aktualizacji systemu iOS 16.3 spodziewamy się również wydania iPadOS 16.3, watchOS 9.3 i prawdopodobnie tvOS 16.3 i macOS 13.2.

Tarcza zegarka Unity 2023 będzie dostępna w przyszłym tygodniu i wymaga zegarka Apple Watch Series 4 lub nowszego z systemem watchOS 9.3 oraz iPhone’a 8 lub nowszego i iPhone’a SE (2. generacji) lub nowszego z systemem iOS 16.3.

W porównaniu z uaktualnieniem iOS 16.2, iOS 16.3 ma niewiele nowych funkcji i zamiast tego koncentruje się głównie na poprawkach błędów. Poniżej wymieniliśmy kilka nowych funkcji dostępnych pod systemem iOS 16.3:

  • Obsługa kluczy bezpieczeństwa dla identyfikatorów Apple ID
  • Przeprojektowany monit HomePod Handoff po wydaniu nowego HomePoda 2. generacji
  • Poprawione sformułowanie dla Emergency SOS w Ustawieniach

‌System iOS 16‌ został wydany cztery miesiące temu, a niektórzy użytkownicy nadal doświadczają błędów i usterek interfejsu systemowego na swoich iPhone’ach. iOS 16.3 prawdopodobnie rozwiąże niektóre z tych problemów już w przyszłym tygodniu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple