Pojawi się nowy czujnik jakości powietrza IKEA VINDSTYRKA z wyświetlaczem

Inteligentny czujnik jakości powietrza IKEA VINDSTYRKA ma mieć wbudowany wyświetlacz i będzie łączył sie z hubem DIRIGERA.

IKEA VINDSTYRKA (nieoficjalne)
IKEA VINDSTYRKA (nieoficjalne)

W sieci pojawiły się nieoficjalne szczegóły dotyczące inteligentnego monitora jakości powietrza IKEA VINDSTYRKA w nowej wersji, która miałaby mieć wbudowany wyświetlacz. Miałyby być na nim wyświetlane takie informacje, jak poziom cząstek PM2,5, temperatura i wilgotność w pomieszczeniu. Podobno urządzenie może łączyć się z innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi, takimi jak oczyszczacz powietrza IKEA STARKVIND, za pośrednictwem inteligentnej bramki DIRIGERA.

IKEA VINDSTYRKA wydaje się być nadchodzącym inteligentnym monitorem jakości powietrza. Zdjęcia i szczegóły dotyczące gadżetu pojawiły się na stronach internetowych, takich jak iPhone Ticker, choć nie jest jasne, w jaki sposób uzyskano te informacje.

Domniemany produkt łączyłby się z hubem inteligentnego domu IKEA DRIGERA, umożliwiając połączenie urządzenia z inteligentnym oczyszczaczem powietrza, takim jak STARKVIND. DIRIGERA obsługuje Matter, co oznacza, że w przyszłości można również podłączyć monitor jakości powietrza do inteligentnych okien, które automatycznie otwierają się, aby odświeżyć atmosferę w pomieszczeniu w razie potrzeby.

VINSTYRKA jest pokazana na wyciekłych zdjęciach, jako posiadająca wyświetlacz, pokazujący informacje, takie jak poziom PM2,5 i odpowiednie ostrzeżenie w kolorze zielonym, żółtym lub czerwonym. Wydaje się również, że można wyświetlić procent temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Wykrywanie tlenku węgla to godna uwagi nieobecność, którą można znaleźć w produktach takich jak Amazon Smart Air Quality Monitor. Nowe urządzenie IIkei ma być zasilane przez USB-C, z możliwością regulacji jasności zintegrowanego ekranu.

IKEA VINDSTYRKA - instrukcja (nieoficjalne)
IKEA VINDSTYRKA – instrukcja (nieoficjalne)

IKEA ma już czujnik jakości powietrza, VINDRIKTNING, który kosztuje 49,99 zł. Urządzenie wykrywa cząsteczki PM2,5 w środowisku i wyświetla czerwone, żółte lub zielone światło, aby wskazać, czy jakość powietrza jest dobra. Według doniesień IKEA VINDSTYRKA zostanie wprowadzona na rynek w kwietniu 2023 roku w cenie 39,99 euro (~187 zł). IKEA nie potwierdziła tych informacji i nie jest jasne, na które rynki najpierw trafi ten gadżet.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NotebookCheck