50% wszystkich e-maili zawiera piksele śledzące!

Według danych Proton Mail dziennie wysyłanych jest 166 miliardów e-maili z modułami śledzącymi – to połowa wszystkich e-maili wysyłanych każdego dnia!

Bezpieczny e-mail

Szacuje się, że dziennie wysyłanych i odbieranych jest 166 miliardów e-maili z pikselami śledzącymi. Moduły śledzące pocztę e-mail potajemnie zbierają i udostępniają firmom i marketerom informacje o użytkownikach, w tym dane o lokalizacji, urządzeniu i użytkowaniu. Proton Mail ogłasza ulepszoną ochronę przed modułami śledzącymi wiadomości e-mail, w tym nowe automatyczne blokowanie pikseli śledzących w systemie iOS.

Przeczytaj także: ProtonMail ze swoimi usługami pod jedną marką „Proton”

Proton Mail, firma zajmująca się szyfrowaniem poczty e-mail, ujawniła dziś wyniki badania, które pokazuje, że 50% wszystkich wiadomości e-mail zawiera piksele śledzące. Analiza została przeprowadzona poprzez anonimowe zliczenie trackerów zablokowanych przez aplikacje do szyfrowania poczty e-mail Proton Mail, które ostatnio zaczęły domyślnie automatycznie blokować trackery poczty e-mail. Przy próbie 177 milionów zablokowanych trackerów jest to jedno z największych badań dotyczących śledzenia poczty e-mail.

Nowa analiza firmy Proton szacuje, że dziennie na całym świecie wysyłanych i odbieranych jest łącznie 166,1 miliarda e-maili z pikselami śledzącymi, w oparciu o całkowitą liczbę e-maili wysyłanych i odbieranych dziennie na poziomie 333,2 miliarda (według danych serwisu Statista). Firma Proton odnotowała wzrost liczby blokowanych modułów śledzących o 46% od czasu uruchomienia ochrony przed śledzeniem w aplikacji szyfrującej pocztę e-mail Proton Mail na iOS-a, co pokazuje, że w świecie mobilnym użytkownicy muszą być chronieni podczas korzystania z poczty e-mail.

Piksele śledzące są szeroko stosowane przez firmy i marketerów – w szczególności w biuletynach i marketingowych wiadomościach e-mail – do śledzenia zachowań użytkowników i są automatycznie ładowane, gdy użytkownik otrzymuje wiadomość e-mail. Proton blokuje teraz dziesiątki milionów trackerów każdego miesiąca.

Piksele śledzące są niewidoczne, zbierają i udostępniają uciążliwe informacje, w tym dane dotyczące lokalizacji, urządzenia i użytkowania, przekazując je marketerom i stronom trzecim, gdy tylko wiadomość e-mail zostanie otwarta. Piksele śledzące to zdalne obrazy osadzone w wiadomościach e-mail, z których wyciekają dane, gdy klienci poczty e-mail żądają ich załadowania. Dane te pomagają następnie firmom opracowywać coraz bardziej wyrafinowane profile internautów. Fakt, że moduły śledzące są tak rozpowszechnione, oznacza, że marketerzy mogą dyskretnie zbierać informacje o całych populacjach.

Ta analiza pojawia się, gdy Proton Mail ogłasza ulepszone zabezpieczenia przed modułami śledzącymi, które zapewniają bezpieczeństwo danych osobowych użytkowników. Użytkownicy Proton Mail są teraz domyślnie chronieni przed modułami śledzącymi pocztę e-mail za pomocą aplikacji Proton Mail na iOS-a. Oznacza to, że użytkownicy mają dodatkową warstwę prywatności i mogą czytać swoje e-maile w pełni anonimowo – nie pozwalając reklamodawcom na ich podglądanie, budowanie ich profilu i wyświetlanie reklam na podstawie ich nawyków. Te funkcje są już dostępne i po raz pierwszy udostępnione dla użytkowników systemu iOS.

Piksele śledzące to bardzo uciążliwa metoda zbierania przez firmy marketingowe coraz większej ilości danych osobowych o ludziach bez ich zgody. To zasadniczo tak, jakby oko unosiło się nad twoim ramieniem, notując za każdym razem, gdy otwierasz i czytasz wiadomość e-mail, rejestrując używane urządzenie, dostawcę usług internetowych, a nawet lokalizację. Ten rodzaj nadzoru jest niedopuszczalny, zwłaszcza w obecnej skali, a użytkownicy w dużej mierze nie są tego świadomi. W Proton naszą misją zawsze było budowanie lepszego internetu, w którym prywatność jest wartością domyślną. Dlatego oprócz kompleksowego szyfrowania wiadomości e-mail wprowadzamy również naszą unikalną funkcję ochrony przed śledzeniem wiadomości e-mail.

powiedział Andy Yen, założyciel i dyrektor generalny Proton

Oprócz blokowania pikseli śledzących, najnowsze ulepszone zabezpieczenia Proton Mail chronią również dane w czasie otwarcia przed udostępnianiem marketerom, ponieważ obrazy są wstępnie ładowane na serwery Proton Mail zaraz po otrzymaniu wiadomości e-mail, a nie po jej otwarciu. Oznacza to, że z punktu widzenia marketera nie jest on w stanie rozróżnić otwartych i nieotwartych wiadomości ani wiedzieć, czy i kiedy użytkownik zobaczył wiadomość e-mail. Ta technologia ukrywa również adresy IP użytkowników, ładując zdalne obrazy przy użyciu własnych serwerów Proton zamiast urządzeń osobistych użytkowników, dzięki czemu ich lokalizacja i dostawca usług internetowych pozostają prywatne.

Proton Mail zabezpiecza wiadomości e-mail użytkowników za pomocą kompleksowego szyfrowania i szyfrowania zerowego dostępu, co oznacza, że Proton Mail nie może odszyfrować skrzynek odbiorczych użytkowników w celu odczytania wiadomości e-mail użytkowników. Z tego powodu Proton Mail zapewnia znacznie wyższy poziom prywatności w porównaniu z usługami takimi jak Gmail Google’a, których model biznesowy opiera się na nadzorze i reklamie.

Zrzuty ekranów z aplikacji Proton Mail - Encrypted Email na iPhone'a
Zrzuty ekranów z aplikacji Proton Mail – Encrypted Email na iPhone’a

Aplikację mobilną Proton Mail – szyfrowana poczta pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

Więcej informacji na temat Proton Mail i ochrony przed śledzeniem można znaleźć na stronie internetowej Proton Mail.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Proton