Pixelmator Pro może teraz usuwać kolorowe paski ze zdjęć niskiej jakości

Alternatywa programu Photoshop na Maca – Pixelmator Pro, zyskała w swoim arsenale kolejną funkcję opartą na uczeniu maszynowym: usuwanie pasków jednym kliknięciem.

Funkcja Deband w Pixelmator Pro 3.2.3

Pixelmator Pro może teraz usuwać posteryzację, znaną również jako kolorowe pasy i inne artefakty JPG. Funkcja została nazwana Demand, ponieważ działa jak magia. Wystarczy zaktualizować Pixelmator Pro do najnowszej wersji 3.2.3. Słyszałeś o gradientach kolorów, prawda? Znane również jako przejścia kolorów, te rzeczy stopniowo mieszają się z jednego koloru do drugiego. Niektóre z naszych najpopularniejszych tapet na iPhone’a wykorzystują gradienty, a niektóre obrazy mają żywe gradienty tła.

Przeczytaj również: Pixelmator Pro 3.2 wprowadza obsługę edycji wideo

Na zdjęciach niskiej jakości, które nie wykorzystują szerokiego zakresu kolorów dynamicznych, kolory w gradiencie często „przeskakują gwałtownie z jednego odcienia do drugiego, tworząc wyraźne pasma kolorów” — czytamy na blogu Pixelmator Pro. Deband to nowa funkcja, która wykorzystuje uczenie maszynowe do magicznego usuwania pasm i poprawiania zdjęć.

Chociaż pozbycie się posteryzacji nie jest szczególnie trudne — można ją rozmyć lub dodać szum, aby ją ukryć — jest to bardzo pracochłonne zadanie. Teraz można powiedzieć, że było. Dzięki magii uczenia maszynowego zespołowi Pixelmatora Pro udało się zamienić usuwanie pasków kolorów w łatwy proces jednym kliknięciem.

Aby skorzystać z tej funkcji, wybierz warstwę obrazu i kliknij menu FormatDeband. Można także nacisnąć skrót Control (⌃) Shift (⇧) B na klawiaturze, aby wywołać funkcję Deband. Usuwanie pasków jednym kliknięciem łączy się z innymi funkcjami Pixelmatora, które w znaczący sposób wykorzystują uczenie maszynowe, takie jak ML Enhance, ML Match Colors i ML Denoise.

Zdjęcie przed edycją za pomocą funkcji Deband w Pixelmator Pro 3.2.3Zdjęcie po edycji za pomocą funkcji Deband w Pixelmator Pro 3.2.3
Po lewej przed edycją – po prawej po edycji za pomocą funkcji Deband w Pixelmator Pro 3.2.3

Pixelmator Pro 3.2.3 zawiera również kilka nowych szablonów świątecznych do wykorzystania w postach w mediach społecznościowych, plakatach do wydrukowania lub kartkach z życzeniami. W zaktualizowanej aplikacji dostępnych jest osiemnaście nowych szablonów o tematyce świątecznej.

Pixelmator Pro 3.2.3 to bezpłatna aktualizacja dla wszystkich dotychczasowych użytkowników. Nowi klienci mogą pobrać Pixelmator Pro z App Store za 119,99 zł.

Zespół nie zmienił jeszcze Pixelmatora Pro na model subskrypcji, taki jak w przypadku programu Pixelmator Photo, więc wciąż jest czas, aby uzyskać wszystkie funkcje przy jednorazowym zakupie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pixelmator Pro | iDownload Blog