Czy w Apple TV+ pojawi się 3. sezon „Kulawych koni”?

Drugi sezon thrillera szpiegowskiego Apple TV+ pt. „Kulawe konie” minął w niecały miesiąc, a pod koniec ostatniego odcinka otrzymaliśmy podgląd kolejnego sezonu!

„Kulawe konie” (Slow Horses) Apple TV+ 2022

Po emocjonalnym pożegnaniu przy utworze „The Scientist” grupy Coldplay i napisach końcowych sezonu drugiego serialu Kulawe konie (tyt. oryg. Slow Horses), przechodzących do niesamowicie chwytliwej „Strange Game” Micka Jaggera, fani będą chcieli więcej i będą się zastanawiać, czy serial powróci w sezonie 3. Dramat szpiegowski, oparty na powieściach Micka Herrona „Slough House”, wyreżyserował Jeremy Lovering, a adaptacją telewizyjną zajął się Will Smith, współautor scenariusza i współproducent Veep.

Serial opowiada o grupie brytyjskich agentów wywiadu, którzy nawalili w pracy, zostali wyrzuceni z MI5 i wylądowali w Slough House — miejscu, w którym kończą się kariery agentów. Prowadzony przez zrzędliwego Jacksona Lamba (genialna rola, w którą wcielił się Gary Oldman), zespół wyrzutków, w skład którego wchodzą River Cartwright (Jack Lowden), Cathering Standish (Saskia Reeves) i nie tylko, działa w ukryciu, aby rozwiązywać sprawy, które toczą się o wysoką stawkę.

Drugi sezon Kulawych koni miał swoją premierę 2 grudnia, a finałowy 6. odcinek pt. Stare porachunki (tyt. oryg. Old Scores) został wyemitowany 30 grudnia 2022 roku. Czy będzie trzeci sezon serialu Kulawe konie na Apple TV+? Czy będzie sezon 4? A jak mogą wyglądać przyszłe sezony dramatu? Oto wszystko, co wiemy.

Czy będzie 3. sezon „Kulawych koni” w Apple TV+?

Tak! To wspaniała wiadomość dla fanów Kulawych koni. W czerwcu, kilka miesięcy przed premierą 2. sezonu, Apple TV+ odnowiło Slow Horses na sezon 3. Oznacza to, że Jackson Lamb i jego ekipa powrócą! Chociaż pełne szczegóły dotyczące sezonu trzeciego nie zostały jeszcze ujawnione, wiemy, że zdjęcia już trwają i zgodnie z komunikatem prasowym Apple TV+ za reżyserię nadchodzącego sezonu odpowiada Saul Metzstein.

Daty premier i szczegóły odcinków pozostają nieznane, ale sądząc po pierwszych dwóch sezonach zakładamy, że sezon 3. będzie zgodny z sześcioodcinkowym trendem.

Obejrzyj zwiastun 3. sezonu serialu „Kulawe konie – Prawdziwe tygrysy”:

Czy będzie 4. sezon „Kulawych koni”?

Masz ochotę na kolejne wspaniałe wieści? Apple nie tylko dał Slow Horses przedłużenie w postaci sezonu 3. w czerwcu 2022 roku, ale streamer zapowiedział również serię na sezon 4. Ważne jest, aby otrzymał wiele zaawansowanych odnowień, więc to wczesne odnowienie podwójnego sezonu dowodzi, że Apple TV+ jest naprawdę zaangażowany w ten serial. A to oznacza, że musi się on bardzo podobać widzom tej platformy streamingowej – wcale mnie to nie dziwi, bo jest to jeden z moich ulubionych seriali mijającego roku.

Przeczytaj też: „Kulawe konie” na Apple TV+ trzeba obejrzeć

Chociaż nie ogłoszono reżysera 4. sezonu produkcja podobno rozpocznie się w 2023 roku. Ponieważ w 2022 roku widzieliśmy premierę zarówno pierwszego sezonu, jak i sezonu drugiego, być może platforma mogłaby wypuścić zarówno sezon trzeci, jak i sezon czwarty w 2023 roku.

O czym będzie 3. i 4. sezon 3 „Kulawych koni”?

Kulawe konie (tyt. oryg. Slow Horses) to adaptacja powieści z serii Slough House Micka Herrona. Sezon 1. thrillera szpiegowskiego powstał na podstawie pierwszej powieść z serii pt. Kulawe konie. Sezon 2. dotyczy się drugiej książki pt. Martwe lwy (tyt. oryg. Dead Lions). A sezon 3. i 4. będą ekranizacją odpowiednio trzeciej i czwartej książki – Prawdziwe tygrysy (tyt. oryg. Real Tigers) i Upiorna ulica (tyt. oryg. Spook Street).

Zgodnie z komunikatem prasowym Apple TV+: „W trzecim sezonie Kulawe konie – skompromitowani szpiedzy Jacksona Lamba współpracują, aby udaremnić nieuczciwego agenta, gdy jeden z nich zostaje porwany. Sezon 4. rozpoczyna się bombą, która detonuje osobiste sekrety, wstrząsając i tak już niestabilnymi fundamentami Slough House”.

Z ilu książek składa się seria „Slough House” Micka Herrona?

Herron napisał oddzielne powieści, zbiory opowiadań i kilka nowel w całej swojej karierze, ale obecnie w jego serii „Slough House” znajduje się osiem pełnych powieści. Ukazały się one w następującej kolejności publikacji:

  • Kulawe konie (2010) tyt. oryg. Slow Horses
  • Martwe lwy (2013), tyt. oryg. Dead Lions
  • Prawdziwe tygrysy (2016), tyt. oryg. Real Tigers 
  • Ulica szpiegów (2017), tyt. oryg. Spook Street
  • Zasady londyńskie (2018) tyt. oryg. London Rules 
  • Joe Country (2019)
  • Slough House (2021)
  • Źli aktorzy (2022), tyt. oryg. Bad Actors

Jego nowele związane ze „Slough House” to The List (2015), The Drop (2018), The Catch (2020) i Standing By The Wall (2022). A dwie niezależne powieści Herona — Reconstruction (2008) i Nobody Walks (2015) — rozgrywają się w tym samym wszechświecie, co książki „Slough House”, mimo że nie występują w serii.

Jak widać Herron ma o wiele więcej materiałów związanych z Jacksonem Lambem dla Apple TV+, więc mamy nadzieję, że serial będzie kontynuowany po sezonie 4.

Sezon 1 i 2 Slow Horses są obecnie dostępne w serwisie Apple TV+.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Decider | Apple Tv+