Google Voice w końcu ostrzega, gdy dzwonią spamerzy

Przeniesienie tej funkcji z tradycyjnej aplikacji Telefon na Androida ma sens. Zwykła aplikacja Telefon robi to samo od 2016 roku.

Google Voice - spam alert

Google Voice jest jedną z najdziwniejszych usług firmy. Istnieje od zawsze i ma kilku naprawdę oddanych użytkowników, ale wydaje się, że jest to rodzaj produktu, który jest ciągle na rąbku, grożąc zniknięciem w zapomnieniu z powodu kaprysu Google’a. Chociaż od czasu do czasu widzimy, jak otrzymuje nową funkcję lub dwie, to nie wszyscy mogą z niej korzystać. Aplikacja Google Phone otrzymuje na bieżąco nowe funkcje i obie apki nieco się dublują. Dopiero teraz Google w końcu nadrabia zaległości, dając Voice możliwość ostrzegania o połączeniach spamowych.

Zobacz też: Aplikacja mobilna „Orange Telefon” pomaga chronić smartfony

Jeśli nie pamiętasz czasu, kiedy Telefon nie ostrzegał Cię o połączeniach z numerów powiązanych ze spamem, nie możemy Cię winić, ponieważ aplikacja oferuje to od połowy 2016 roku, nawet przed wydaniem oryginalnych telefonów Pixel. Podczas gdy Google powinno nie zwlekać z takimi funkcjami, to wprowadzenie tej samej funkcji do Google Voice zajęło tak bardzo, bardzo dużo czasu.

Google twierdzi, że używa tych samych technik w Voice, które stosowało do identyfikacji połączeń telefonicznych ze spamem, więc nie spodziewamy się żadnych dużych zmian w fałszywych ostrzeżeniach – i jeśli jest to warte, istniejący system działał bardzo dobrze. Jeśli jednak coś się nie powiedzie, użytkownicy zawsze mogą ręcznie oznaczyć numer jako niebędący spamem, a Voice zapamięta tę preferencję.

Opcja „filtruj spam” w ustawieniach Voice umożliwia wysyłanie tych połączeń bezpośrednio do poczty głosowej, a nawet przy jej wyłączeniu Google wyświetli „Podejrzany dzwoniący spam”, aby ostrzec Cię o odebraniu połączeń z podejrzanych numerów.

Lista połączeń w Google Voice – niechciane połączenia
Lista połączeń w Google Voice – niechciane połączenia

Dostępność oficjalnie zaczyna się dzisiaj i powinna trafić do wszystkich użytkowników Voice do połowy stycznia 2023 roku, ale użytkownicy już teraz widzą wiadomości spamowe w swoich dziennikach połączeń głosowych sprzed kilku tygodni.

UWAGA: Google Voice działa tylko w przypadku osobistych kont Google w Stanach Zjednoczonych i kont Google Workspace na wybranych rynkach. Wiadomości tekstowe nie są obsługiwane na wszystkich rynkach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | Android Police