10 przydatnych porad i wskazówek dotyczących iPhone’a od Apple’a

Firma Apple udostępniła nowe wideo, na którym dzieli się dziesięcioma przydatnymi wskazówkami i poradami dla użytkowników iPhone’a z najnowszym systemem iOS 16.

10 helpful iPhone tips | Apple Support

Materiał ma pomóc klientom w pełni wykorzystać ich urządzenia a także nauczyć nowych użytkowników iPhone’a niektórych funkcji i wskazówek, o których mogli wcześniej nie wiedzieć. Film został udostępniony na oficjalnym kanale wsparcia firmy Apple (@AppleSupport) na YouTubie. Te dziesięć wskazówek i sztuczek dotyczy oczywiście nowych funkcji pod systemem iOS 16, takich jak nowo przeprojektowany i konfigurowalny ekran blokady, możliwość wybierania i podnoszenia obiektów ze zdjęć i nie tylko.

Film, trwający mniej niż sześć minut, został opublikowany w Boże Narodzenie, kiedy ludzie przyzwyczajają się do swoich nowych iPhone’ów.

Poniżej znajdziesz listę i film zaprezentowanych tips&tricks przez Apple’a

  • Jeśli dotkniesz i przytrzymasz obiekt wewnątrz zdjęcia w aplikacji Zdjęcia pod systemem ‌iOS 16‌, możesz podnieść obiekt ze zdjęcia i umieścić go w innej aplikacji.
  • Nowy ekran blokady pod systemem ‌iOS 16‌ pozwala użytkownikom dostosowywać różne elementy, w tym kolor i styl godziny i daty, dodawać widżety i nie tylko.
  • W UstawieniachWi-Fi możesz wybrać zapisany punkt dostępowy Wi-Fi, aby wykryć, skopiować i wkleić jego hasło.
  • Jeśli często piszesz to samo, na przykład adres e-mail lub adres, możesz utworzyć zastąpienie tekstu w Ustawieniach OgólneKlawiaturaZastąpienie tekstu.
  • Jeśli wyczerpuje Ci się bateria lub chcesz zaoszczędzić trochę czasu pracy baterii, gdy nie masz dostępu do ładowarki, możesz dodać przełącznik trybu niskiego zużycia energii do Centrum sterowania, aby uzyskać do niego łatwy dostęp. Przejdź do UstawieniaCentrum sterowania i dodaj go do listy dołączonych elementów sterujących.
  • Jeśli chcesz udostępnić lub przenieść wiele zdjęć do innej aplikacji, po prostu dotknij i przytrzymaj zdjęcie, przenieś je i przejdź do innych zdjęć. Będziesz wtedy mógł przeciągać i upuszczać wszystkie zdjęcia do innych aplikacji lub miejsc pod systemem iOS.
  • Jeśli chcesz szybko otworzyć aparat, dotknij i przytrzymaj skrót Aparat w prawym dolnym rogu ekranu blokady iPhone’a.
  • W systemie iOS 15 i nowszych możesz teraz używać aktywnego tekstu do automatycznego tłumaczenia tekstu w aplikacji aparatu lub wewnątrz zdjęcia. W aplikacji Aparat skieruj obiektyw na jakiś tekst i dotknij aktywnego tekstu, który pojawia się w prawym rogu, a następnie wybierz tłumaczenie w pokazanych opcjach. Może to również działać w przypadku zdjęć zrobionych już w aplikacji Zdjęcia.
  • Korzystając z aplikacji Notatki możesz łatwo zeskanować kartkę papieru i utworzyć jej cyfrową kopię. Aplikacja Notataki automatycznie odpowiednio przytnie i zmodyfikuje obraz, aby dokument był czytelny i pozbawiony odblasków.
  • Jeśli zastanawiasz się, jakie jest Twoje pierwsze zdjęcie w bibliotece zdjęć, możesz je łatwo znaleźć jednym dotknięciem. W aplikacji Zdjęcia po prostu dotknij górnej krawędzi swojego iPhone’a, aby przejść do pierwszego zdjęcia w dowolnej bibliotece, albumie lub wyniku wyszukiwania.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Support | Macrumors