W styczniu PlayStation Plus ze „Star Wars Jedi: Upadły zakon”

Wyciekły tytuły darmowych gier PlayStation Plus na styczeń 2023 roku, z hitowym tytułem „Star Wars Jedi: Upadły zakon™”.

PlayStation Plus - gry w styczniu 2023 roku

Abonenci PlayStation Plus pobiorą trzy nowe darmowe gry, w które będą mogli zagrać w styczniu 2023 roku. W sieci wyciekły już tytuły, które pojawią się w usłudze subskrypcji Sony. Na czele trójki tytułów stoi niezwykle popularna gra Star Wars, a abonenci PlayStation Plus posiadający PS4 lub PS5 mogą także cieszyć się darmowym dostępem do kontrowersyjnego tytułu od Bethesdy oraz gry typu Metroidvania.

Przeczytaj też: PlayStation Stars wystartuje w Polsce

Po raz kolejny informator znany jako billbil-kun ujawnił, jakie darmowe gry w ramach subskrypcji PlayStation Plus będą dostępne w nadchodzącym miesiącu. Wygląda na to, że na styczeń 2023 roku Sony zdecydowało się na wybór Star Wars Jedi: Upadły zakon™ (tyt. oryg. Star Wars Jedi: Fallen Order™,) Fallout 76 i Axiom Verge 2, aby zadowolić subskrybentów swojej usługi. Ten ostatni tytuł, opracowany przez Thomas Happ Games, to wciągająca gra w stylu Metroidvania, która pojawiła się na PlayStation 5 dopiero w sierpniu 2022 roku, pomimo że właściciele PS4 mogą cieszyć się mieszanką przygody i eksploracji z przewijaniem bocznym od sierpnia 2021 r.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon to zupełnie inna sprawa niż Axiom Verge 2. Wyprodukowana przez Respawn Entertainment i wydana przez Electronic Arts gra Star Wars Jedi: Upadły Zakon odniosła ogromny sukces pod względem sprzedaży, osiągając ponad 10 milionów egzemplarzy rzekomo sprzedany w mniej niż sześć miesięcy od premiery. Przygodowa gra akcji, która również prezentuje rozgrywkę w stylu Metroidvania (eksploracja poziomów z początkowo niedostępnymi sekcjami), została doceniona przez krytyków za elementy takie jak muzyka, mechanika walki i projekt poziomów.

Star Wars Jedi: Fallen Order było nominowane do wielu nagród Game of the Year, a nawet wygrało niektóre z nich.

Kontrowersyjnym wyborem styczniowych bezpłatnych gier w ramach usługi subskrypcji PlayStation Plus jest zdecydowanie Fallout 76. Gra, która została pierwotnie wydana w 2018 roku, została rozdarta przez recenzentów po premierze z wielu powodów, w tym z faktu, że tytuł najwyraźniej przyspieszono, aby spełnić swoje wymagania planowaną datą premiery – za to, że zawiera funkcje premium (płatność za wygraną) i że ogólnie jest po prostu trochę nudna. Jednak aktualizacje poprawiły Fallouta 76 i jego nadszarpniętą reputację, i może być godnym dodatkiem do tej listy dla tych, którzy nie są tak zakochani w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Obejrzyj oficjalne zwiastuny gier:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: