Poziome zielone pasy na ekranie iPhone’a 14 Pro Max naprawi aktualizacja systemu

Apple wyda aktualizację oprogramowania systemowego, która naprawi poważny problem z wyświetlaczem iPhone’a 14 Pro Max.

Poziome zielone linie na ekranie iPhone'a 14 Pro Max
Poziome zielone linie na ekranie iPhone’a 14 Pro Max

Niektórzy użytkownicy Reddita zgłaszają dziwaczny problem, który wpływa na ich telefony iPhone 14 Pro Max. Kiedy wybudzają swoje telefony, często widzą poziome zielone linie pojawiające się na wyświetlaczu. Liczba linii może być różna. Dobrą wiadomością jest to, że według Apple’a nie jest to problem sprzętowy, co oznacza, że można go rozwiązać, udostępniając aktualizację oprogramowania zawierającego odpowiednią poprawkę. Jest to oczywiście lepsze dla Apple’a i jego klientów niż konieczność wycofywania i wymiany uszkodzonych urządzeń.

Zobacz też: Apple naprawi drgania aparatu iPhone’a 14 Pro

Redditor 1LastOutlaw wyjaśnia, co dzieje się z jego iPhone’em 14 Pro Max: Zauważyłem, że gdy telefon się wybudza, na ekranie migają poziome linie. Dzieje się to losowo, nie za każdym razem, gdy telefon się budzi. 1 linia, czasami jest ich wiele. Zaniosłem go do salonu Apple’a, który przeprowadził diagnostykę i wszystko wróciło do normy. Technik powiedział mi, że nie ma problemu ze sprzętem, że ma to związek z oprogramowaniem.

Firma Apple zasugerowała przywrócenie ustawień fabrycznych, aby pozbyć się pojawiających się poziomych linii na wyświetlaczu iPhone’a 14 Pro Max.

Jednak w niektórych przypadkach nawet po przywróceniu do ustawień fabrycznych (sugerowanym przez Apple) i aktualizacji do systemu iOS 16.2 problem nadal występuje. Użytkownik sabllz nawet dodał link do zdjęcia pokazującego jego iPhone’a 14 Pro Max z wieloma poziomymi liniami na ekranie.

Członek społeczności wsparcia Apple o nicku Satyatejakasula pisze: „Witam, kupiłem dziś zupełnie nowego iPhone’a 14 Pro Max i mam problem (mam nadzieję, że to tylko błąd oprogramowania). że kiedy blokuję telefon (wyłączam ekran) i włączam go, na ekranie pojawia się jakaś pozioma linia i 1/3 ekranu jest jaśniejsza niż reszta (na ułamek sekundy), wtedy blokada ekrranu wygląda normalnie, a linie znikają po włączeniu wyświetlacza. Próbowałem wyłączyć TrueTone, automatyczną jasność, ale nadal mam ten problem. Próbowałem nawet zrestartować urządzenia, wymusić reset, ale bezskutecznie.

Wygląda na to, że problem mają tylko właściciele iPhone’a 14 Pro Max zakupionego na początku tego miesiąca

Kolejnym problemem zauważonym przez niektórych użytkowników iPhone’a 14 Pro Max jest migotanie ekranu. Swoją historię na Reddit opowiada użytkownik bbitk, który mówi: Cześć wszystkim. Kupiłem 14 Pro Max 12 dni temu. W ostatnich dniach, powiedzmy, 4-5 dni, jeśli wzbudzę ekran z jakiegoś powodu, jestem w stanie zauważyć migotanie ekranu przez milisekundy. Początkowo myślałem, że to coś miga z powodu odblasków. Ale pojawiło się to już kilka razy. To naprawdę trwa krócej niż sekundę, gdy pojawia się, gdy budzę ekran. Czy ktoś ma do czynienia z takim problemem. Martwię się, ponieważ to nowe urządzenie a jak wszyscy wiecie, kosztuje dużo pieniędzy.

Co ciekawe, wszyscy narzekający mają iPhone’a 14 Pro Max, który kupili w tym miesiącu. Ile Apple o tym wie? W tej chwili nie jest to jasne, chociaż ci, którzy odwiedzili pobliski sklep Apple Store, zostali poinformowani, że jest to problem z oprogramowaniem. Jeden z członków wsparcia Apple powiedział: Zdajemy sobie sprawę z problemu i jest to spowodowane sterownikami… To zdecydowanie problem z oprogramowaniem i oczekuje się, że wkrótce pojawi się aktualizacja.

To, co sprawia, że ​​jest to dziwaczne, poza wyglądem poziomych linii na wyświetlaczach tych jednostek, których dotyczy problem, polega na tym, że wydaje się, że ten błąd jest ograniczony do jednego konkretnego modelu i że wydaje się, że wszystkie jednostki, których dotyczy problem, zostały zakupione w grudniu 2022 roku. Nie możemy powiedzieć na pewno, ale ten typ wzorca może ułatwić firmie Apple znalezienie ostatecznej poprawki.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Phone Arena