Oto nowy e-rower towarowy Mate SUV

E-rower towarowy Mate SUV został zaprojektowany w celu zastąpienia swojego motoryzacyjnego imiennika.

Mate SUV

Pierwsza prawdziwa alternatywa dla samochodu jest już dostępna — zapowiedział Mate Bike podczas premiery. SUV Mate ma na zawsze zmienić sposób, w jaki się poruszamy. Ostatnio widzieliśmy kilka motocykli ze wspomaganiem pedałowania, które były alternatywą dla samochodu rodzinnego, w tym Vanmoof V, XPremium firmy Lectric, Pino Cargo firmy Has Bikes czy Ouca Bikes. Najnowszym, który rzucił rękawicę e-mobilności, jest dobrze wyglądający SUV Mate.

Może Ci się spodobać także: Multizadaniowe rowero-wózki elektryczne od Ouca Bikes

Duńska firma zajmująca się e-mobilnością, firma Mate, przedstawia żartobliwie nazwany cargo ebike – lub e-trike – jako prawdziwą alternatywę dla poruszania się po naszych miastach samochodem, zapraszając nas do „wyobrażenia sobie życia na drodze bez stania w korku i bez konieczności płacenia za kolejny bilet parkingowy, a jednocześnie mieć komfort SUV-a”.

Nie będzie idealnie pasował do potrzeb wszystkich, ale podczas wielu podróży z pewnością samochód rodzinny pozostanie na podjeździe – szczególnie w przypadku krótkich przeskoków do sklepu, przewożenia dziecka lub dwojga dzieci do szkoły lub w przypadku małych firm szukających czystszych sposobów dostarczania towarów lokalnie.

Na tym etapie dysponujemy jedynie renderami i kilkoma kluczowymi specyfikacjami. Odwrócony e-trike jest produkowany na rynki UE i Wielkiej Brytanii, został zaprojektowany w Danii, skonstruowany w Niemczech i od przyszłego roku będzie produkowany we Włoszech.

Jest wyposażony w centralnie montowany silnik o mocy 250 W z czujnikiem momentu obrotowego i momentem obrotowym 90 Nm (66 lb.ft) oraz przyjazne dla UE wspomaganie pedałowania do 25 km/h (15,5 mil/h). Brakuje mechanicznej grupy osprzętu, ale jest wyposażony w napęd paskowy połączony z piastą z przekładnią Enviolo. Oczekuje się, że bateria zapewni dystans do 100 km (62 mil) na jednym ładowaniu.

Mate SUV

Rama jest wykonana w 90% z aluminium pochodzącego z recyklingu, 210-litrowa skrzynia ładunkowa zachwyca funkowym, pulsującym oświetleniem LED i może pomieścić podnoszony rurowy pałąk bezpieczeństwa na górze, a także może być opcjonalnie wyposażona w osłonę przeciwdeszczową z paskiem (aby chronić paczki) lub można wskoczyć do siedzenia i dodać twardy dach z oknami na szkolny bieg.

SUV Mate zdobył złoto w konkursie German Design Awards 2023 „za pomysł zaprezentowania prawdziwej alternatywy dla samochodu”

SUV będzie wyposażony w łączność 4G gotową do „śledzenia lokalizacji na żywo i ochrony przed kradzieżą” za pomocą smartfona, który może również śledzić stan baterii, planowanie trasy i funkcje zdalnego alarmu. Dwa koła z przodu i jedno z tyłu można wyposażyć w opony szosowe lub grube opony terenowe, a siłę hamowania zapewni hydrauliczny hamulec tarczowy.

Chcieliśmy wprowadzić na rynek coś wyjątkowego, ponieważ jest to wpisane w nasze DNA, aby jazda na rowerze elektrycznym była fajna i przyjemna. SUV MATE to coś, co zrodziło się z naszej ciekawości tego, jak się poruszamy i rzucenia wyzwania znanym sposobom załatwiania spraw i odbywania krótkich podróży.

— powiedział dyrektor generalny firmy, Thomas Vuillez.

Niedawny zdobywca nagrody German Design Award 2023, SUV Mate jest już dostępny w przedsprzedaży – opłata rezerwacyjna w wysokości 49 EUR (52 USD) – ta kwota zapewni Ci tylko miejsce w kolejce, a przewidywana cena to 6499 EUR (6910 USD), a wysyłka szacowana na wrzesień 2023. Poniższy film zawiera więcej informacji na temat tego ciekawego pojazdu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Mate SUV | New Atlas