Wygląda na to, że Sonos jest gotowy na wprowadzenie Wi-Fi 6E

Dokumenty FCC pokazują, że nadchodzący głośnik bezprzewodowy firmy Sonos będzie mógł obsługiwać sieć Wi-Fi 6E.

Łączność Wi-Fi w głośnikach Sonos

Firma Sonos wyrobiła sobie markę dzięki szerokiej gamie wysokiej jakości sprzętu audio, od soundbarów po rozmaite głośniki bezprzewodowe. Podczas gdy najnowsze modele, takie jak Sonos Move, brzmią fantastycznie od razu po wyjęciu z pudełka, kupujący zwracający uwagę na technikalia, którzy poświęcają czas na sprawdzenie pełnej specyfikacji, mogą zauważyć trochę niedopatrzenia w przypadku głośników tak rzekomo zaawansowanych: żaden nie obsługuje Wi-Fi 6E. Ale wygląda na to, że wkrótce się to zmieni, a co najmniej jeden nadchodzący model Sonosa może obsługiwać nowszą wersję sieci bezprzewodowej.

Przeczytaj także: Sonos wprowadza obsługę strojenia Trueplay EQ dla iPhone’a 14 i 14 Pro

Nowy głośnik Sonos, zidentyfikowany jako model S39, niedawno pojawił się w dokumentach regulacyjnych FCC (za pośrednictwem Zatz Not Funny). Dzięki obsłudze częstotliwości rozciągających się do zakresu 6 GHz, producent przygotowuje kompatybilność Wi-Fi 6E dla S39 — po raz pierwszy dla urządzeń Sonos. Obsługa Bluetooth jest również godna uwagi w przypadku modelu nieprzenośnego i okaże się, czy będzie ona używana do czegoś więcej niż do celów konfiguracyjnych.

Głośnik S39 może być od dawna oczekiwanym następcą głośnika półkowego Sonos One Gen 2 wprowadzonego na rynek w 2019 roku. Mogliśmy również zobaczyć debiut Optimo 2.

Łączność Wi-Fi 6E w głośnikach Sonos

Dopiero okaże się, czy Wi-Fi 6E zostanie użyte do stworzenia nowej łączności systemu między głośnikami przeznaczonymi do użytku łączonego, ale wygląda na to, że marka ma duże plany na jej wykorzystanie. Biorąc pod uwagę plany Sonosa na nowy rok i termin składania wniosków regulacyjnych, nowe głośniki mogą być tuż za rogiem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sonos | FCC | Android Police