NexTool Gemini łączy typowe narzędzia wielofunkcyjne z elektrycznym śrubokrętem

NexTool łączy w sobie klasyczne narzędzia ręczne z wkrętarką akumulatorową – Gemini można zamówić za cenę około 250 zł.

Narzędzie wielofunkcyjne NexTool Gemini

Całkowicie nowy Gemini 13 w 1 od NexTool na pierwszy rzut oka wygląda jak podstawowe składane narzędzie wielofunkcyjne – takie jak szwajcarski scyzoryk. Skupia się na parze szczypiec z ostrymi końcówkami i przecinakami do drutu, a także zawiera kilka narzędzi do cięcia, otwierania i wbijania. To, co odróżnia Gemini od reszty zestawów multitool, to zintegrowany elektryczny śrubokręt, który współpracuje z serią 10 dołączonych bitów, aby szybko dokręcać i odkręcać śruby, takie które znajdują się w małej elektronice czy okularach. Oldschoolowa użyteczność spotyka się z wygodą nowej szkoły.

Zobacz też: Narzędzie wielofunkcyjne E-one mieści sporo w otwieranej przegródce

Zintegrowane bezpośrednio z końcem jednego ze składanych ramion/rękojeści szczypiec Gemini, gniazdo wkrętaka współpracuje z dołączoną tuleją 10 płaskich i stalowych bitów Torx. Zintegrowana bateria litowa 230 mAh zapewnia wystarczającą moc na około 500 wkrętów i ładuje się przez USB typu C. Narzędzie wielofunkcyjne Nextool Gemini jest dostarczane z 10 bitami do różnych rozmiarów i typów śrub.

Sterownik posiada zarówno tryb pracy do przodu, jak i do tyłu i obraca się z prędkością 170 obr./min, gdy nie jest obciążony. Jeśli 0,2 Nm elektrycznego momentu obrotowego okaże się niewystarczające do wykonania danego zadania, sterownik jest zaprojektowany do dostarczenia do 3 Nm ręcznego momentu obrotowego. Właściciele mogą również wymieniać inne bity o rozmiarze H4 poza tymi dołączonymi do zestawu.

Elektryczny sterownik obiecuje przyspieszyć zadania związane z wkręcaniem, ale to, co sprawia, że Gemini jest pełnym narzędziem wielofunkcyjnym, to inne rozkładane narzędzia. Oprócz wspomnianych szczypiec/przecinaków do drutu, w drugim ramieniu mieści ostrze, nożyczki, otwieracz do butelek, otwieracz do puszek, podważacz oraz większe ręczne śrubokręty płaskie i krzyżakowe. To daje mnóstwo przydatnych funkcji w kieszonkowym opakowaniu o pojemności 9,8 uncji (278 g).

Narzędzie wielofunkcyjne NexTool Gemini z bitami do wkrętarki elektrycznej
Narzędzie wielofunkcyjne NexTool Gemini z bitami do wkrętarki elektrycznej

Jedyną częścią projektu Gemini, która nam się nie podoba, jest brak wbudowanego miejsca na bity. Użytkownicy będą musieli zabrać ze sobą tuleję bitów lub osobno nosić kilka luźnych bitów. Używając kilku narzędzi wielofunkcyjnych z ręcznymi sterownikami wielobitowymi, zawsze woleliśmy przynajmniej trochę wbudowanego schowka na bity, aby wszystko było uporządkowane i w jednym miejscu, nawet jeśli wystarczy tylko na jeden lub dwa z naszych najczęściej używanych bitów. Elektryczny śrubokręt jest bezużyteczny, jeśli zgubisz lub zapomnisz wszystkie bity.

Narzędzie wielofunkcyjne NexTool Gemini
Narzędzie wielofunkcyjne NexTool Gemini

NexTool znokautował swoją kampanię na Kickstarterze, zbierając ponad 17.500 USD przy celu 3668 USD. Gemini jest dostępny w cenach zaczynających się od około 58 dolarów amerykańskich, a dostawy rozpoczną się w marcu 2023 roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: NexTool | New Atlas