Aplikacja Apple TV może wkrótce zostać uruchomiona na Androidzie

Aplikacja streamingowa Apple TV może wkrótce być dostępna dla użytkowników smartfonów z Androidem.

Zrzuty ekranów z aplikacji Apple TV

Według nieoficjalnych doniesień wynika, że aplikacja Apple TV jest obecnie testowana wewnętrznie i wkrótce zostanie wydana, chociaż nie ustalono żadnych konkretnych ram czasowych. Ta wiadomość jest zaskoczeniem, ponieważ aplikacja Apple TV jest obecnie dostępna tylko na urządzeniach Apple’a i niektórych urządzeniach innych niż Apple, takich jak konsole do gier, urządzenia do przesyłania strumieniowego i inteligentne telewizory.

Zobacz też: tvOS 16.1.1 rozwiązuje problem z najnowszym Apple TV 4K 128 GB

Dostępność aplikacji Apple TV na smartfonach z systemem Android zapewniłaby użytkownikom systemu Android wygodniejszy sposób uzyskiwania dostępu do usługi przesyłania strumieniowego Apple TV+. Obecnie użytkownicy Androida muszą polegać na witrynie tv.apple.com, aby uzyskać dostęp do usługi.

Aplikacja Apple TV umożliwia użytkownikom przesyłanie strumieniowe Apple TV+, kupowanie lub wypożyczanie programów telewizyjnych i filmów z iTunes Store i nie tylko. Jej dostępność na smartfonach z Androidem może pomóc w zwiększeniu oglądalności Apple TV+ i zwiększeniu przychodów z usług Apple. Ten ruch może być również postrzegany jako sposób konkurowania Apple z innymi gigantami transmisji strumieniowej, takimi jak Disney+, Netflix i HBO Max.

Ogólnie rzecz biorąc, dostępność aplikacji Apple TV na smartfonach z Androidem może być korzystna zarówno dla użytkowników Apple’a, jak i Androida. Użytkownicy Androida będą mieli wygodniejszy sposób na dostęp do usługi Apple TV+, podczas gdy Apple może poszerzyć swoją bazę klientów i potencjalnie zwiększyć swoje przychody.

To będzie interesujące, jak postępuje rozwój i jakie nowe funkcje aplikacja wprowadzi dla użytkowników Androida.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: ShrimpApplePro