Najnowsza wersja ColorOS 13 to najszybciej wprowadzona aktualizacja OPPO

ColorOS 13 został wprowadzony szybciej, niż jakakolwiek inna wersja w historii systemu operacyjnego od OPPO. Od 2023 roku OPPO zapewni też dłuższe wsparcie dla swoich urządzeń.

ColorOS 13 - aktualizacja systemu OPPO

OPPO zapowiedziało, że aktualizacja smartfonów do ColorOS 13 będzie najszybciej udostępnioną wersją w historii autorskiego oprogramowania. Firma wprowadziła nową politykę aktualizacji ColorOS, aby zagwarantować cztery główne aktualizacje Androida z pięcioletnimi poprawkami bezpieczeństwa dla wybranych modeli. Rozwiązanie zacznie obowiązywać od 2023 roku.

Firma OPPO zagwarantuje cztery główne aktualizacje ColorOS z pięcioletnimi regularnymi poprawkami bezpieczeństwa dla wybranych modeli (zaczynając od 2023 roku).

ColorOS 13 to najnowsza nakładka OPPO oparta na systemie Android 13 zaprojektowana z myślą o prostocie użytkowania, dzięki obecności nowego Akwamorficznego Designu, inspirowanego wodą. ColorOS 13 został wyposażony w szereg inteligentnych funkcji, takich jak Smart AOD (Always On Display), Multi-Screen Connect oraz Home Screen Management, które zapewniają użytkownikom duży komfort podczas jego korzystania. 

Od globalnej premiery wersji systemu, która odbyła się 18 sierpnia 2022 roku., ColorOS 13 trafił na 33 modele smartfonów na całym świecie, co sprawia, że jest to najszybsza i największa aktualizacja w historii ColorOS. Przez ten sam, czteromiesięczny okres, po oficjalnej premierze, ponad 50% więcej modeli telefonów miało już ColorOS 13 (dane od 18 sierpnia do 18 grudnia 2022 r.) w porównaniu z ColorOS 12 (dane od 11 października 2021 r. do 11 lutego 2022 r.). Oznacza to, że w tym samym okresie, globalna aktualizacja systemu ColorOS 13 objęła trzy razy więcej użytkowników niż ColorOS 12. 

OPPO ogłosiło również nową politykę aktualizacji ColorOS. Począwszy od 2023 roku, firma zagwarantuje cztery główne aktualizacje (obejmujące nowe wersje Androida) wraz z poprawkami funkcji bezpieczeństwa przez okres pięciu lat na wybranych sztandarowych modelach. 

O ColorOS

ColorOS to wysoce spersonalizowany, wydajny, inteligentny i bogato zaprojektowany mobilny system operacyjny firmy OPPO oparty na systemie Android. Z ponad 500 milionami aktywnych użytkowników na całym świecie miesięcznie, ColorOS obsługuje 67 języków, w tym angielski, hindi, tajski i indonezyjski.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OPPO Polska