Apple udostępnia szczegóły aktualizacji oprogramowania AirTaga

Apple wreszcie wyszczególnia, co nowego pojawia się w najnowszych aktualizacjach oprogramowania układowego AirTagów.

AirTag firmy Apple

Od listopada firma Apple wydała dwie aktualizacje oprogramowania sprzętowego dla swojego urządzenia do śledzenia przedmiotów AirTag. Jednak firma nie ujawniła jeszcze szczegółowo, co zmieniło się w tych aktualizacjach. Jak zauważyli niektórzy użytkownicy, Apple w końcu udostępniło nowości w najnowszych aktualizacjach oprogramowania układowego AirTag.

Oto, co zmieniło się w aktualizacjach oprogramowania sprzętowego AirTag 2.0.24 i 2.0.36

Na stronie wsparcia firma Apple szczegółowo opisuje teraz, co nowego zawarto w aktualizacjach oprogramowania układowego AirTaga – 2.0.24 i 2.0.36. Wersja 2.0.24 oprogramowania AirTaga, wydana 10 listopada 2022 roku, w końcu pozwala użytkownikom iPhone’a zlokalizować nieznany AirTag z precyzyjnym wyszukiwaniem.

Ta funkcja została ogłoszona przez Apple na początku tego roku w ramach działań firmy mających na celu uniemożliwienie ludziom używania AirTag do celów prześladowania. Kiedy iPhone wykryje nieznany AirTag poruszający się wraz z użytkownikiem, osoba ta może użyć Precyzyjnego Wyszukiwania w połączeniu z ostrzeżeniem dźwiękowym, aby szybko znaleźć i wyłączyć AirTag.

Firma Apple ulepszyła również alerty powiadomień, gdy AirTag oddzielony od właściciela porusza się z tobą. Oczywiście niektóre z tych funkcji wymagają iPhone’a 11 lub nowszego, ponieważ opierają się na chipie U1 z technologią Ultra Wideband.

Jeśli chodzi o aktualizację oprogramowania układowego AirTaga w wersji 2.0.36, wydaną 12 grudnia 2022 roku, Apple twierdzi, że naprawiło problem polegający na tym, że akcelerometr wbudowany w AirTaga nie aktywował się w niektórych scenariuszach. Ten czujnik jest prawdopodobnie używany, aby pomóc iPhone’owi wykryć, kiedy AirTag się porusza.

Aktualizacja AirTaga nie jest tak intuicyjna

Niestety nie ma intuicyjnego sposobu na aktualizację AirTaga. Apple twierdzi, że moduł śledzenia przedmiotów jest automatycznie aktualizowany, gdy znajdzie się w zasięgu iPhone’a. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że aktualizacje oprogramowania układowego AirTag są wprowadzane etapami, więc nie wszyscy otrzymują je w tym samym czasie.

Użytkownicy mogą sprawdzić wersję oprogramowania układowego swoich AirTag, przechodząc do aplikacji Znajdź i dotykając nazwy AirTag.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | 9TO5Mac