Kolorem PANTONE 2023 roku jest Viva Magenta

W nadchodzącym roku PANTONE zabiera nas do Magentaverse, wybierając jako kolor 2023 roku – Viva Magenta (18-1750).

Viva Magenta kolorem 2023 roku (PANTONE 18-1750)

Kolorem roku 2023 według instytutu Pantone jest Viva MagentaPANTONE 18-1750. Został on wybrany na podstawie całorocznej analizy globalnych trendów w modzie, marketingu, a nawet w polityce. W tym roku Motorola zawarła partnerstwi z Pantone’em, aby wydac w tym kolorze smartfon motorola edge 30 fusion.

Co to jest Viva Magenta?

Na stronie firmy czytamy, że kolor roku Pantone, Viva Magenta 18-1750, wibruje energią i wigorem. To odcień zakorzeniony w naturze, wywodzący się z rodziny czerwieni i wyrażający nowy sygnał siły. Viva Magenta jest odważnym i nieustraszonym, pulsującym kolorem, którego żywiołowość promuje radosne i optymistyczne świętowanie, pisząc nową narrację.

Zobacz też: Kolorem 2022 roku jest Very Peri!

Tegoroczny kolor roku jest potężny i wzmacniający. To nowa animowana czerwień, która emanuje czystą radością, zachęca do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń, elektryzujący i bezgraniczny odcień, który manifestuje się jako wyróżniająca się deklaracja. PANTONE 18-1750 Viva Magenta wita wszystkich z taką samą werwą do życia i buntowniczego ducha. Jest to kolor odważny, pełen dowcipu i obejmujący wszystko.

W dobie technologii staramy się czerpać inspirację z natury i tego, co prawdziwe. PANTONE 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwonych i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych barwników należących do rodziny barwników naturalnych, a także jednego z najsilniejszych i najjaśniejszych znanych na świecie.

— Leatrice Eiseman – Executive Director, Pantone Color Institute

PANTONE 18-1750 Viva Magenta ponownie łączy nas z pierwotną materią. Przywołując siły natury, pobudza naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłę.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pantone