Speedometer 3 dokładniej porówna przeglądarki na różnych platformach

Google, Apple i Mozilla współpracują nad nowym testem porównawczym Speedometer 3, aby lepiej odzwierciedlał rzeczywistą wydajność przeglądarek internetowych.

Speedometer (logo)

Twórcy Firefoksa, Chrome i przeglądarki internetowej Safari jednoczą się we wspólnej sprawie. Ogłoszono własnie nową współpracę między Mozillą, Google’em i Apple’em w zakresie stworzenia Speedometer 3.0 – nowej wersji popularnego międzyplatformowego internetowego testu porównawczego, który mierzy ogólną wydajność rzeczywistych zadań w przeglądarce internetowej w oparciu o aplikacje demonstracyjne.

Zobacz też: Chrome jest teraz 20% szybszy pod macOS

Każda z tych firm opublikowała osobne ogłoszenia za pośrednictwem kont na Twitterze dla swojej przeglądarki internetowej (Apple pojawiło się w @WebKit, Mozilla na swoim koncie Mozilla Developer a Chrome na @googlechrome), ale jest jeden wspólny temat. Wszyscy chcą się zjednoczyć, aby zbudować wspólny model zarządzania, aby dzielić się swoją pracą, i lepiej zrozumieć wydajność sieci.

Ma to na celu dostosowanie wydajności przeglądarki, aby pomóc użytkownikowi końcowemu, niezależnie od używanej przeglądarki. Ponadto nadchodzący test porównawczy Speedometer 3 zostanie zaktualizowany w celu uwzględnienia lepszych nowoczesnych obciążeń, takich jak frameworki JavaScript.

Nie podano zbyt wielu szczegółów poza tym, ponieważ wydaje się, że partnerstwo właśnie weszło w początkową fazę wczesnego rozwoju. Więcej szczegółów powinno pojawić się za kilka miesięcy, ale już istnieje wątek na GitHubie, w którym będą udostępniane aktualizacje dla Speedometer 3. Ostatnie zatwierdzenie tej listy pojawiło się 3 listopada 2022 roku. Nie należy tego jednak mylić z Speedometer 2.1, który jest najnowszą stabilną wersją testu porównawczego.

Jak zapewne wiesz, poza tym partnerstwem Firefox, Chrome i Safari zwykle konkurują ze sobą. Według Statcounter, Google Chrome ma większość rynku, z udziałem 65,86%. Apple Safari jest na drugim miejscu z udziałem 18,67%, a Mozilla Firefox na czwartym miejscu z udziałem 3,04%.

Microsoft Edge jest na trzecim miejscu z udziałem 4,45%, ale nie jest częścią tego partnerstwa. Przeglądarka Microsoftu jest oparta na silniku Chromium używanym przez Chrome’a, podczas gdy Firefox jest oparty na Gecko a Safari na Apple Webkit.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: XDA Developers